שתף קטע נבחר

נתניהו: "משטר ערפאת - עלוב ומושחת, אויב שנביס"

התקפה חריפה של ראש הממשלה לשעבר על הרשות הפלסטינית: "הם הופכים את האיום לאיום קיומי". ביחס למדינות ערב הוא חוזה כי הטכנולוגיה החדישה "תביא להיעלמותם של המשטרים החשוכים והאפלים"

"משטר כנופיות עלוב ומושחת, אויב שישראל תביס". כך כינה אמש (יום א') ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, את הרשות הפלסטינית, בהנהגת יאסר ערפאת.
בנאום שנשא בגן אורנים בתל אביב, בכינוס חגיגי של חוג 'תגר', המורכב מוותיקי חירות ומיוצאי האצ"ל והלח"י, קרא נתניהו לשרון להמשיך במדיניותו, עודד את עם ישראל, הבטיח כי המדינה אינה נחלשת, והזהיר מפני מדינות ערב, המטיפות לשנאה.
בנאום סוחף הסביר נתניהו לקהל שקיבל אותו בהתלהבות, כי הציבור הישראלי מטיל ספק בחוזקה של מדינת ישראל וכי דרכו המדינית של ראש הממשלה אריאל שרון, נכונה. "הכיוון נכון, יש להעצים אותו ולדבוק בו". לטענתו, "הפלסטינים לא הסכימו לשום פשרה בחודשים האחרונים. התברר שהם הופכים את האיום, לאיום קיומי", אמר נתניהו בהתייחסו לכך שהפלסטינים מעוניינים ביפו, בתל אביב ובעכו, לדבריו.
נתניהו התייחס גם למדינות ערב ואמר כי הטכנולוגיה החדשה לא תאפשר לרודנות לשלוט, תביא לכך ש"המשטרים החשוכים המטיפים לשנאה ייעלמו. לא בהכרח הן יהפכו לדמוקרטיות מערביות, אבל יהיה משהו אחר".
במהלך הנאום ביקש ראש הממשלה לשעבר לעודד את העם ולהפריך את הטענה כאילו המדינה חלשה. "כוחנו עולה ועולה, קשה לי לתאר במלים עד כמה ישראל חזקה", הצהיר נתניהו, "אם יש משהו שאנו צריכים לחזק זה את הביטחון העצמי. כשאני רואה את הסחף הגדול בעם לכיוון הנכון, אין לי שום ספק שנגייס את הכוחות הדרושים כדי להכריע את המערכה הזאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
נתניהו. עם חזק
צילום: דודו פריד
מומלצים