שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חתאמי: האינתיפאדה מוכיחה שניתן להביס את ישראל
  נשיא איראן אמר את הדברים בכנס בטהרן, בהשתתפות 30 מדינות, להזדהות עם המאבק הפלסטיני. המנהיג הרוחני חמינאי קרא לערבים לסייע לפלסטינים עד לניצחון

  מנהיגה הרוחני של איראן, עלי חמינאי קורא היום (ג') לערבים ולמוסלמים בכל העולם להגיש לפלסטינים את כל הסיוע הדרוש להם כדי להמשיך בהתנגדות לכיבוש ובאינתיפאדה עד לניצחון.
  חמינאי קרא לכל הפלגים הפלסטינים להתאחד ולהמשיך באינתיפאדה, שאותה הגדיר "זכות לגיטימית של מי שחי תחת הכיבוש ופועל להשבת זכויותיו".
  חמינאי אמר את הדברים בכינוס מיוחד בטהרן שנערך למען הזדהות ותמיכה באינתיפאדה. בכנס משתתפות משלחות מ-30 מדינות, מרביתן ערביות ומוסלמיות.
  מהצד הפלסטיני משתתפים בכנס נציגי החמאס, הג'יהאד, הפתח והמועצה המחוקקת הפלסטינית. משתתפת גם משלחת של החיזבאללה ברשות המזכ"ל השייח חסאן נסראללה.
  גם נשיא איראן, מוחמד חתאמי, אמר כי "השלום לא יושג במזרח התיכון עד אשר ישיגו הפלסטינים את זכויותיהם ויקימו את מדינתם העצמאית".
  חתאמי אמר כי "נצחון החיזבאללה והפעולות האחרונות של האינתיפאדה מוכיחות כי האגדה על חוסר היכולת להביס את היישות הציונית היא אגדה בטלה.
  מנהיג החיזבאללה בלבנון, חסן נסראללה, איים בכינוס על ישראל בפיגועים נוספים מצד גורמים פלסטינים בעקבות מה שהוא שתיאר כ'אכזריות הכיבוש הציוני'. "הנצחון יהיה שלנו", אמר נסראללה לקול מחיאות כפיים של הקהל.
  הכינוס קרא להגברת התמיכה המוסלמית והערבית בפלסטינים, להגברת המגעים הדיפלומטיים כדי לסייע לפלסטינים, במיוחד בכל הקשור להגנה בינלאומית עליהם. כמו כן, קראו המשתתפים לגיוס תמיכה בינלאומית בדרישה להקים בית משפט לפושעי המלחמה הישראלים.
  גם הכנס הזה לא עבר בלי מתחים ערביים פנימיים. עיראק הודיעה שהיא מחרימה את הכנס במחאה על פעולת הצבא האיראני בשבוע שעבר בתוך עיראק נגד ארגון האופוזיציה האירני מוג'אהדין חאלק שבסיסיו ממוקמים בשטח עיראק ושנגדם ירה הצבא האיראני עשרות טילים.
  העיראקים החליטו להחרים את הכנס במחאה על הפגיעה האיראנית בריבונות שלהם. הירדנים מצדם החליטו להחרים את הכנס מאחר ובעלייה המשותפת שלהם ושל הפלסטינים למטוס גילו שהאיראנים הזמינו לפלסטינים מושבים במחלקה הראשונה ואילו למשלחת הירדנית שוריינו מקומות במחלקת התיירות הרגילה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  חתאמי. אגדה בטלה
  צילום: רויטרס
  צילום איי אף פי
  נסראללה. זכה למחיאות כפיים
  צילום איי אף פי
  מומלצים