שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההזמנה החצופה ליום העצמאות הישראלי
  מדוע כועסים במצרים על ההזמנות ליום העצמאות של ישראל? מדוע רוצים לדון בהכחשת השואה בירדן, ומדוע חברת "צ'ק פוינט" הישראלית מדאיגה את הסעודים? כל התשובות ב"מזרח תיכון חדש", מדור חדש ב-ynet

  מסתבר שיום העצמאות של ישראל יכול לעורר סערה גם בקהיר: הסערה פרצה השבוע בקרב אנשי רוח מצריים, והכל בעקבות הזמנה שקיבלו מהשגרירות הישראלית - לבקר בישראל כדי להשתתף בחגיגות העצמאות השבוע.
  מקבלי ההזמנות המצריים טוענים כי לא ייתכן שהזמנה כזו תגיע אליהם, בשעה שישראל ממשיכה להסלים את האלימות נגד הפלסטינים. הסופרים והאינטלקטואלים אומרים כי דחו בתוקף את ההזמנה הישראלית.
  חוסון שעה, עיתונאית וסופרת מצריה, הגדירה את ההזמנה "חצופה" ואמרה כי להערכתה אף אחד מהמוזמנים לא יכבד אותה. ולא רק היא סבורה כך. "איך נכבד את ההזמנה לחגוג את ייסודה של ישראל שעה שאנו מתנגדים לעצם העניין?", אמר הסופר זאהי חוואס.
  אבל מה שבאמת הפריע לאנשי הרוח המצרים היתה העובדה שההזמנה לא נשלחה בדואר - אלא הגיעה אליהם בעזרת שליח מיוחד של השגרירות, "שעל האופנוע שלו היה ארגז אדום והוא ביקש שנחתום על קבלת ההזמנה כדי לוודא שהיא אכן הגיעה לידינו", סיפרו המוזמנים בזעף, שסברו כי מדובר ב"צו זימון ישראלי" ליום העצמאות.
  בינתיים טוענים בתקשורת הערבית כי שגריר ישראל במצרים, צבי מזאל, ביקש במכתב ששלח לשר החוץ שמעון פרס למנות לו מחליף שכן הוא סובל מדיכאון, שיעמום ובדידות לנוכח החרמתו והקריאות הגוברות ברחוב המצרי לגרש אותו מן המדינה.

  ועוד על אנשי רוח ערבים וישראל

  אגודת הסופרים הירדנית החליטה לקיים כנס מיוחד של מכחישי השואה ב-15 במאי, יום הכרזת מדינת ישראל. אגודת הסופרים הירדנים פועלת מזה חודש לארגן כנס של אנשי רוח ערבים ואירופאים, כנס שנועד לתת במה למכחישי שואה מאירופה ומהעולם הערבי.
  הכנס אמור היה להתקיים בחודש שעבר בלבנון, אך הוא נאסר על ידי ממשלת לבנון ואגודת הסופרים הירדנית אימצה אותו לחיקה - אולם טרם הצליחה להוציא אותו אל הפועל.
  האם המלך עבדאללה התערב? פחרי קוואר, יו"ר האגודה, טוען כי הכנס שהיה אמור להתקיים ביום ראשון, נדחה לא עקב לחץ של הממשלה אלא עקב החלטה של האגודה - והוא מבטיח: הכנס יתקיים בחודש הבא. נותר רק לראות האם הפעם הירדנים יבחרו להעלים עין.

  מנפלאות הצבע השחור

  אנשי המכס הכוויתים חשדו בצבע השחור שהיה מרוח על חלק מהקרטונים ומהאריזות של פירות וירקות שעשו דרכם מירדן לכוויית ב-12 משאיות.
  חיפוש שערכו אנשי המכס גילה למרבה התדהמה כיתובים בעברית. עד מהרה התברר כי הצבע השחור המרוח על האריזות נועד לכסות את המילים "made in israel" (תוצרת ישראל).
  בכווית פתחו בחקירה, שלאחריה יעבור התיק לטיפול זרועות הבטחון, שכן החוק הכווייתי אוסר על ייבוא סחורות מישראל. ארגוני הסחר הירדנים מיהרו להכחיש כי הם סוחרים בסחורה ישראלית. אשרי המאמין.

  הצילו, ישראלים במחשב

  בערב הסעודית מתנהל בימים אלה ויכוח קשה: האם חברה ישראלית מאבטחת את מאגרי המידע של הגופים הרשמיים בממלכה, כמו משרדי הממשלה והצבא?
  גורמים בסעודיה טוענים כי גופים רשמיים סעודיים, משתמשים בתוכנה בשם firewall1, מערכת הגנה למאגרי מידע המיוצרת על ידי חברת 'צ'ק פוינט' הישראלית. הגורמים שהעלו את העניין טוענים כי השימוש בתוכנה ישראלית מאפשר לחברה המייצרת את התוכנה לקבל גישה למידע של הגופים הסעודים העושים בה שימוש בתוכנה.
  הגופים הרשמיים הסעודיים מיהרו להכחיש בתוקף שימוש ב'תוכנת השטן' של צ'ק פוינט, אולם גופים אחרים הודו בכך וציינו כי ייתכן שנעשה שימוש בתוכנה, אך לדבריהם השימוש הוא בהיקף "לא רחב".
  אגב, היום (ג') פורסם כי חברת צ'ק פוינט רשמה רווח של 83.7 מליון דולר ברבעון הראשון של 2001, קצת יותר מתחזיות האנליסטים. הממ...

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מזרח תיכון חדש (אילוסטרציה)
  צילום: אי-פי
  הפגנות במצרים נגד ישראל. לא רוצים הזמנות
  צילום: אי-פי
  מומלצים