שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר החוץ הבלגי: "לא השוויתי בין מעשי ישראל והנאצים"
  הסיפור שלא היה: סוכנות הידיעות הצרפתית פירסמה כי לואי מישל, שסייר בחאן יונס, אמר כי "היהודים, שסבלו כל כך בתקופת השואה - עושים את אותו הדבר לעם הפלסטיני". יותר מאוחר התברר הסיפור האמיתי: עצלותו של כתב סוכנות הידיעות הצרפתית הולידה טעות אומללה, שכמעט גרמה לתקרית דיפלומטית. סוכנות הידיעות התנצלה בפני השר

  שר החוץ הבלגי, לואי מישל, הכחיש היום (ג') כאילו השווה את סבלו של העם הפלסטיני לסבלו של העם היהודי בתקופת השואה, כך אומר שגריר בלגיה בישראל, וילפריד גיינס.
  השגריר ציין כי שר החוץ מישל עיכב את יציאתו לדמשק והמתין בנמל התעופה בן גוריון, עד שקיבל התנצלות מסוכנות הידיעות הצרפתית, שייחסה לו את הדברים.
  מקורות בסוכנות הידיעות הצרפתית ספרו ל-ynet את השתלשלות הפרשה, שכמעט גרמה לתקרית דיפלומטית בין ישראל לבלגיה. על פי המקורות, שלח כתב הסוכנות בעזה ידידה שלו לסיור של השר הבלגי בחאן יונס. הידידה דיברה עם אנשי הפמליה, חזרה למשרד ואמרה כי בשיחה עם השר הבלגי הוא השווה בין ישראל לנאצים.
  הכתב, נלהב מהחומר היקר שנפל לידיו, שלח את הידיעה למשרד הראשי של הסוכנות בירושלים, עם "הציטוטים" של השר. כמה שעות אחר כך נאלצה הסוכנות להתנצל באופן רשמי בפני השר הבלגי.
  ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי "משרד החוץ מקבל את ההבהרה הבלגית ומבחיתנו התקרית הגיעה לסיומה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים