שתף קטע נבחר

ועדה ציבורית תמליץ על מועמד לתפקיד היועמ"ש

כך החליטה היום הממשלה בישיבתה. הוועדה הציבורית-מקצועית תבחן האם המועמדים ראויים לתפקיד, תחליט על מי להמליץ ותפרסם את השמות המומלצים בתקשורת. דיוני הוועדה יתקיימו בדלתיים סגורות

ועדה ציבורית היא שתמליץ לממשלה על מועמד למשרת היועץ המשפטי לממשלה ולא שר המשפטים, כפי שהיה נהוג עד היום. כך אישרה היום (יום א') הממשלה פה אחד בישיבתה. הממשלה קיבלה, למעשה, את מסקנות דו"ח הוועדה הציבורית לבחינת דרכי מינוי היועץ המשפטי לממשלה, בהמלצת שר המשפטים, יוסי ביילין.
הוועדה לבחינת דרכי מינוי היועמ"ש מונתה על ידי שר המשפטים הקודם, צחי הנגבי, כחלק מיישום מסקנות פרשת בראון-חברון ב 97'. בראש הוועדה עמד נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר, ובין חבריה נמנו פרופ' דוד ליבאי, עו"ד משה ניסים, עו"ד חיים צדוק ופרופ' רות גביזון.
מסקנותיה של הוועדה היו, כי ועדה מקצועית-ציבורית, המורכבת מחמישה חברים, שבינהם: שופט בדימוס של בית המשפט העליון, שר המשפטים או היועמ"ש לשעבר, ח"כ, עו"ד ואיש אקדמיה- היא זו שתמליץ לממשלה על המועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה. ראש הממשלה, שר המשפטים, חבר ועדה וכל מי שרואה עצמו מועמד ראוי למשרה, רשאי להציע מועמדות בפני הוועדה, שתקיים התייעצויות עם רה"מ ושר המשפטים, בעניין התאמת המועמדים למינוי. שמות המועמדים שנמצאו מתאימים ייפורסמו בתקשורת, אולם דיוני הוועדה יתנהלו בדלתיים סגורות.
כמו כן החליטה היום הממשלה, כי משך כהונתו של היועמ"ש לא יעלה על שש שנים ולא ימונה לתפקיד מי שמלאו לו 70 שנה. בהגיעו לגיל 70, תופסק גם כהונתו של יועמ"ש מכהן.
שר המשפטים, יוסי ביילין ביקש היום מהממשלה להגביל את סמכותו כשר ולהוציא מידיו את הסמכות להציע לממשלה מועמד למשרת היועמ"ש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
השר ביילין. ביקש להגביל את סמכותו
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים