שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צרפת: "אנו שוללים את מדיניות ישראל בשטחים הכבושים"
  שר החוץ הצרפתי ערך ביקור בלבנון וסוריה ואמר כי "ברגע שהמצב כה מטריד, אינננו יכולים אלא לשלול את מדיניות ישראל בשטחים הכבושים"

  שר החוץ הצרפתי, הובר ודרין, מתח אתמול (שבת) ביקורת על מדיניותו של ראש הממשלה, אריאל שרון, ודרש מכל הצדדים הנוגעים לסכסוך במזרח התיכון שלא לוותר על האפשרות למציאת מוצא מהמשבר.
  במסיבת עיתונאים שכינס בדמשק בתום פגישה שקיים עם שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, אמר ודרין כי "ברגע שהמצב כה מטריד, איננו יכולים אלא לשלול את מדיניות ממשלת ישראל בשטחים הכבושים".
  במהלך הביקור בדמשק פגש ודרים גם את נשיא סוריה בשאר אסד. לפני הביקור בדמשק ערך ודרין ביקור קצר בביירות ולאחר פגישתו עם נשיא לבנון אמיל לאחוד, הזהיר מפני הסלמה חדה באלימות במזרח התיכון. את המצב הנוכחי השורר בין ישראל לפלסטינים כינה ודרין "בלתי נסבל". כך מדווח ה-Daily Star.

  א-שרע: נגיב בזמן המתאים

  "סוריה תגיב כפי שהבטיחה בזמן המתאים מבחינתה וכשהדבר יקרה, אף אחד לא יוכל לטעון שהפרנו חוק בינלאומי או כל חוק אחר. רק אנו נבחר את העיתוי לתגובתנו ולא נתייעץ עם גורמים נוספים". כך אמר שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, במסיבת העיתונאים המשותפת שקיים עם ודרין.
  א-שרע אמר עוד כי הדרישה מסוריה לשמור על איפוק בתגובה לפעולה הישראלית היא דרישה פרובוקטיבית הפוגעת בסוריה, באזרחיה ובכל הערבים, "מה שדוחף את הרחוב הערבי ללחוץ על משטריו שלא לשמור על איפוק".
  רק סוריה ולבנון, הבהיר א-שרע, יחליטו על המדיניות בה ינקטו. "מתקפה צבאית או פוליטית מצידה של ממשלת ישראל לא תשנה ולא תכריע בשאלת הישארות כוחות הצבא הסורי בלבנון. ישראל ניסתה כבר בעבר להשפיע בענייניה הפנימיים של לבנון, ניסיון שכשל במאי 2000", אמר א-שרע.
  א-שרע הוסיף כי "ישראל היא זו שעושה שימוש באלימות. אף אחד בעולם לא מדבר על שמירה ועל איפוק לכן אי אפשר לבקש רק מצד אחד לשמור על איפוק שעה שהצד השני לא שומר על איפוק דומה".
  מוחמד רעד, מבכירי ההחיזבאללה, אמר אמש כי הארגון נחוש להגיב על פעולת צה"ל נגד מוצב המכ"ם הסורי בלבנון. לדבריו, הארגון ממתין לעיתוי נוח מבחינתו והפעולה היא רק עניין של זמן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים