שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצרים וירדן: לא נכניס שינויים ביוזמה המדינית
  מקורות מצריים וירדנים טוענים, כי השינויים שדורשת ישראל להכניס ביוזמה המצרית-ירדנית, יביאו לחיסול היוזמה. ירדן מאמצת את הצד הפלסטיני ואינה רואה עצמה גורם מתווך בין הצדדים

  מקורות מצריים וירדנים שמצוטטים הבוקר (יום א') בעיתונות הערבית, דוחים כל בקשה ישראלית להכניס שינויים ביוזמה הירדנית-מצרית.
  מקורות בקהיר אומרים, כי מצרים לא תסכים להכניס ביוזמה שינויים שיפגעו במהותה, ובמיוחד לא בסעיפים המתיחסים להקפאת ההתנחלויות, ביטול הסגר והפסקת האלימות נגד הפלסטינים. דברים דומים אומרים בכירים ירדנים ובעיתון א-שארק אל -אווסט מצוטטים היום מקורות ירדנים, שאומרים כי ירדן אינה רואה עצמה גורם מתווך בין הצדדים, מאחר שהירדנים מאמצים את העמדה הפלסטינית.
  ראש ממשלת ירדן, עלי אבו ראר'ב, אמר לעיתון אל-חייאת היוצא לאור בלונדון, כי הירדנים דוחים כל שינוי שיכול למוטט את היוזמה הירדנית-מצרית. אבו ראר'ב אמר, כי מטרת היוזמה היא להחזיר את הישראלים והפלסטינים לשולחן המשא ומתן על בסיס עקרונות האו"ם, תוך קביעת לוח זמנים למימוש כל סעיפי היוזמה. לדבריו, מה שהביא להתדרדרות המצב הוא "אי מימוש ההסכמים על ידי ישראל מאז הסכמי אוסלו".
  אבו ראר'ב אמר עוד, כי ירדן אינה רואה טעם בקיום למשא ומתן כשהמטרה היא קיום משא ומתן בלבד. לדבריו, "מדיניות משיכת הזמן של ישראל, שגרמה לתהליך השלום לאבד את אמינותו, צריכה להיפסק".
  גורמים פלסטינים מביעים פסימיות מביקוריו של שר החוץ, שמעון פרס במצרים ובירדן. לטענתם, השינויים שפרס מבקש להכניס ביוזמה, על פי בקשת שרון, למעשה מבטלים את היוזמה הירדנית-מצרית. סאיב עריקאת, מבכירי הרשות הפלסטינית, אמור גם הוא לבקר בירדן ובמצרים, כדי להוות משקל נגד לשמעון פרס ולבקשות השינויים של ישראל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  סאיב עריקאת. משקל נגד לפרס
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים