שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מקורות פלסטינים: מגעים שניהל עומרי שרון - מאחורי הצהרת מובראק
  המקורות אומרים ל-ynet כי עומרי שרון נמצא בשבועות האחרונים בקשר עם אבו עלא ובכירים פלסטינים אחרים. הדיווח על המגעים הללו הביא להצהרת מובראק על "הפסקת אש". בתגובה, ערפאת נזף באבו עלא על שסיכם דברים מבלי לקבל את אישורו

  עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה, מנהל בשבועות האחרונים מגעים חשאיים עם שורת בכירים פלסטינים. כך אמרו ל-ynet מקורות פלסטינים בכירים. לדברי המקורות, המגעים שמנהל שרון הם שעומדים בבסיס דבריו של נשיא מצרים חוסני מובארק אתמול (א') על הפסקת אש בין ישראל והפלסטינים.
  מקורות פלסטינים מוסרים כי פרס דיווח למובראק בפגישתם על מגעים שמנהל עומרי שרון עם אבו עלא, וכן על המגעים שהוא מנהל בעצמו. מגעים נוספים מתנהלים בתיווך האמריקנים. מובראק ומוסא הבינו מפרס כי הצדדים הגיעו להסכמה על הסכם הפסקת אש שתימשך ארבעה שבועות ושלאחריהם ישובו הצדדים לשולחן המו"מ.
  מוסא ומובראק הופתעו לשמוע את הדברים מפרס ובסיום הפגישה התקשרו לערפאת וביקשו הבהרות. ערפאת נדהם מהדברים, והשיב למצרים כי אין "שום הבנות" עם הישראלים. לדבריו, מי שסגר עם הישראלים על הפסקת אש תוך ארבעה שבועות "מוזמן ליישם את הסיכומים בעצמו".
  מקורות פלסטינים מסרו ל-ynet כי בעקבות שיחות הטלפון ממצרים התקיימה שיחה קשה בין ערפאת לאבו עלא, שהדגיש באוזני היו"ר כי הגיע להבנות כאלה עם עומרי שרון.
  גורם פלסטיני הסביר כי ערפאת מאפשר לבכיריו לקיים מגעים עם הצד הישראלי, אך הוא אינו מייפה את כוחו של איש מהם להגיע להבנות ולסיכומים - מבלי לקבל את אישורו. "אבו עלא חטא בכך שלא עידכן את ערפאת. ייתכן שניתן היה לשכנע את ערפאת בעסקה, אבל השתלשלות העניינים השאירה רק את התגובה הזועמת של ערפאת והדיבורים על הפסקת אש יישארו בינתיים רק בגדר דיבורים", אמר הגורם ל-ynet.
  מגעיו של עומרי שרון כללו על פי גורמים פלסטינים פגישות גם עם יועצו הכלכלי של ערפאת, מוחמד ראשיד, ועם אבו מאזן. כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, מתנגד להשתתפות עומרי שרון במגעים מדיניים והעניין נידון בימים אלה בבג"ץ. המקורות הפלסטינים לא מסרו עם הפגישות נערכו לפני או אחרי הדברים שאמר בנושא היועץ המשפטי לממשלה.
  לדברי גורמים פלסטינים - השיחות שניהל עומרי שרון עסקו באפשרות להגיע להפסקת אש שלאחריה יחודש המו"מ בין ישראל והרשות. גורם פלסטיני אומר כי עומרי שרון דיבר באחת הפעמים גם על מו"מ על הסדר הקבע, ולא רק על הסכם ביניים ארוך טווח.
  מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה ל-ynet כי עומרי שרון "לא קיים מגעים עם אבו עלא או מישהו אחר, ודאי שלא עד שתהיה החלטת בג"ץ בעניינו. אין לעומרי מגעים בעניינים שקשורים לנושא הישראלי-פלסטיני".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מנהל מגעים? עומרי שרון
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: איי אף פי
  ננזף. אבו עלא
  צילום: איי אף פי
  צילום רויטרס
  הוטעה? מובראק
  צילום רויטרס
  מומלצים