שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ישראל לא מייצגת את כל היהודים"
  כך אומר מוריס מועטמד, נציג יהודי איראן בפרלמנט האיראני, בראיון לעיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון. עוד אמר כי הוא אישית אינו מרגיש כל אפליה באיראן והוא נהנה מזכויות המוסלמים

  "על ישראל להפסיק את תוקפנותה נגד הפלסטינים, ולהעניק להם את כל זכויותיהם", כך אומר, בראיון לעיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון, מוריס מועטמד, נציג יהודי איראן בפרלמנט האיראני.
  מוריס אומר כי הוא מקווה שהאינתיפאדה תצליח להשיג את זכויות הפלסטינים וכי יהודי איראן וחלק מיהודי ארה"ב מתנגדים למדיניות הדיכוי שמפעילה ישראל נגד הפלסטינים. "יהודי איראן מחויבים כמו כל האיראנים, על הבדלי דתם, למדיניות הממשלה האיראנית שאינה מכירה בישראל".
  מוריס הוסיף כי הוא מעריך מאד את הנשיא מוחמד חתאמי, על כך שהוא מבדיל בין הציונות והיהדות. "ישראל היא רק מדינה, והיא אינה מייצגת את היהודים בכל העולם, שיש להם דעה משלהם".
  עוד אומר מוריס כי, היהודים באיראן סובלים כמו כל המיעוטים מאפליה בהשגת מקומות עבודה בסקטור הציבורי, וקיימת בעיה גם בהתייחסות מערכת המשפט האיראנית אחיהם, אבל לדבריו, "הנשיא חתאמי הבטיח לנו לפתור את הבעיות האלו בקרוב. אני אישית, כנציג היהודים, מעולם לא הרגשתי כל אפליה ואני מרגיש שאני נהנה מאותן זכויות שיש למוסלמים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום:איי פי
  חתאמי. הבטיח לטפל באפליית היהודים
  צילום:איי פי
  מומלצים