שתף קטע נבחר

דרעי ביקש מקצב לא לדון בחנינה שהגיש אחיו

אריה דרעי שלח מכתב לנשיא המדינה, באמצעות פרקליטו יגאל ארנון, בו הוא מבקש מהנשיא שלא לדון בבקשת החנינה שהגיש עבורו אחיו, הרב יהודה דרעי. הנשיא כבר הודיע שלא ידון בעניין עד לסיום ההליכים המשפטיים בבקשתו של דרעי למשפט חוזר. האח: "לא התכוונתי להזיק לו"

אריה דרעי ביקש מנשיא המדינה משה קצב שלא לדון בבקשת החנינה שהגיש עבורו אחיו, הרב יהודה דרעי. קצב מצידו הודיע כי לא ידון בבקשה כל עוד לא הסתיימו הדיונים המשפטיים בבקשתו של דרעי למשפט חוזר.
מקורבי דרעי מבהירים כי הוא לא ידע על בקשת החנינה של אחיו וכי הופתע מפרסום הידיעה אמש (יום א'), בערוץ 2.
במכתב ששיגר עורך דינו של דרעי, יגאל ארנון, לנשיא המדינה קצב, נכתב כי "למרשי הרב אריה דרעי נודע מהתקשורת שאחיו הרב יהודה דרעי ביקש מכבודו לחון אותו. הבקשה לחנינה נכתבה ללא ידיעת מרשי והיא איננה על דעתו".
לכן מבקש ארנון, בשמו של דרעי, שהנשיא "לא יתייחס לבקשת החנינה דלעיל ולא ידון בה". במכתב מסביר ארנון כי "מרשי מוכן להמשיך ולשבת בכלא תוך אמונה שלמה שצדקתו תצא לאור. עניינו של מרשי ובקשתו למשפט חוזר מצויים היום בפני נשיא בית המשפט העליון, לא חנינה מבקש מרשי אלא צדק".
בני משפחתו של דרעי מסרו כי גם הם לא ידעו על יוזמתו של האח יהודה דרעי וכי אם היה מתייעץ איתם, היו מונעים ממנו להגיש את הבקשה, שכן דרעי עצמו לא מעוניין בחנינה ואף אסר על בני המשפחה לחתום על עצומות למען חנינתו. עוד אמרו כי דרעי כועס מאוד על אחיו.
הרב יהודה דרעי, רבה הראשי של באר שבע, אומר בתגובה כי "לא התכוונתי להזיק לו. אני מעדיף אותו כועס מחוץ לכלא, מאשר אוהב בפנים". דרעי גם הבהיר כי לא ביקש חנינה עבור אחיו אלא המתקת עונש וציין שכתב במפורש כי "אינני מבקש חנינה לאריה על עבירה שלא ביצע מעולם".
הרב יהודה דרעי מסביר עוד כי שלח בערב יום העצמאות את המכתב בדיסקרטיות לנשיא המדינה ולמרות ששוחח עם אחיו, לא עדכן אותו וקיווה שאחיו יופתע. "כבר דמיינתי את הנשיא בנאום חגיגי ליום העצמאות מכריז 'החלטתי להמתיק את עונשו של אריה דרעי'".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
אריה דרעי. כועס
צילום ערוץ 1
יהודה דרעי. רצה להפתיע
מומלצים