שתף קטע נבחר

ספר הבוחרים של מפלגת העבודה ייסגר הערב

כל מי שהתפקד עד למועד זה, יוכל להשתתף בבחירות לראשות המפלגה. המטות של אברהם בורג ושל בנימין בן אליעזר טוענים כי החתימו אלפי מתפקדים חדשים. המועמד שהצליח לגייס יותר מצטרפים חדשים - משפר מאוד את סיכוייו להיבחר לראשות המפלגה

ספר הבוחרים של מפלגת העבודה ייסגר הערב (יום ג') ומי שהתפקד עד למועד זה יוכל לבחור במועמד לראשות המפלגה. בשבועות האחרונים תגברו אנשי המטה של המועמדים את מאמציהם כדי לפקוד כמה שיותר אנשים מטעמם במטרה לשפר את סיכוייהם.
במפלגת העבודה היו רשומים עד כה 70 אלף מתפקדים. אם אחד מהמתמודדים יצליח לפקוד כמות אנשים העולה על מחצית מהמספר הזה, סיכוייו לנצח יגדלו מאוד.
במטות של יו"ר הכנסת, אברהם בורג ושל שר הביטחון בנימין בן אליעזר טוענים כי החתימו אלפי מתפקדים חדשים, וכל מטה מתייחס למטה השני כאל מתחרה קשה. לצד ההערכה קיימות גם האשמות: כל מטה מאשים את המטה האחר בגיוס קבלני קולות מקצועיים.
אנשי המטה של בן אליעזר מתכוונים להגיש את טפסי ההתפקדות החתומים כבר בבוקר. בורג מתכוון לכנס קודם עשרות פעילים שעבדו למען גיוס המתפקדים ולהודות להם בכנס חגיגי.
שני המטות ממשיכים לעבוד עד הרגע האחרון: במטה של בן אליעזר יזמו מכתב, עליו חתומים 56 חברי מועצות וראשי ערים. המכתב פונה לחברי כנסת ולשרים בעבודה שאינם מזוהים עם מועמד זה או אחר והחתומים עליו מבקשים תמיכה בבן אליעזר: "אנחנו קוראים לכם מתוך כבוד והערכה לפועלכם לקחת חלק בבחירתו של בן אליעזר לראשות המפלגה".
השר סאלח טריף הצהיר אמש על תמיכתו בבורג והתגאה שהצליח לפקוד 6,000 דרוזים בתוך שבוע ו-2,000 ערבים מהגליל.
אנשיו של חיים רמון, שלא הודיע עדיין על התמודדות, אינם מתכוונים להגיע מחר עם טפסים, משום שלטענתם אינם מאמינים בשיטה זו כערובה לניצחון. לדברי מקורב לרמון, רבים מהמתפקדים החדשים שמגויסים על ידי מועמדים, אינם מגיעים בכלל להצביע ביום הבחירות. לטענתו ולטענת גורמים נוספים בעבודה, למרות הצהרותיהם של אנשי בורג ובן אליעזר, לא מיהרו רבים להתפקד למפלגה בשל המשבר הפוקד אותה.
בתגובה לכך טוענים במטות של בורג ובן אליעזר שרמון פשוט לא הצליח לגייס מתפקדים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. כנס חגיגי
צילום איי פי
צילום ישראל סימיונסקי
בן אליעזר. יזם מכתב
צילום ישראל סימיונסקי
מומלצים