שתף קטע נבחר

בורג מוביל במפקד החברים של העבודה

מפקד החברים במפלגת העבודה יסתיים הלילה. מטה בורג הודיע: פקדנו למעלה מ-30,000. מטה בן אליעזר: פקדנו כ-17,000. בן אליעזר במסיבת עיתונאים: "לא חשובים כל ריקודי הסמבה האלה של כמה שפקדתי". ביילין הודיע: לא אתמודד על תפקיד היו"ר הזמני של המפלגה

מפקד החברים במפלגת העבודה יסתיים הלילה (ג') בחצות. במפלגת העבודה ספרו עד כה 40 אלף טפסים של מתפקדים חדשים, מה שמעלה את מספר החברים במפלגה ל-115 אלף. במפלגה מעריכים כי עד לסיום המפקד, יתווספו כמה אלפים בודדים של טפסים והמספר המוערך של הרשומים במפלגה יגיע לכ-120 אלף.
במהלך היום האחרון להתפקדות למפלגת העבודה לבחירת יו"ר המפלגה בבחירות שיערכו בספטמבר, ניהלו שני מטות המועמדים היחידים כרגע, אברום בורג ובנימין בן אליעזר, קרב הורדת ידיים שכותרתו 'מי יביא יותר מתפקדים'.
מטה הבחירות של אברהם בורג טוען כי הצליח לגייס למעלה מ-30 אלף מתפקדים, ומטה הבחירות של בנימין בן-אליעזר טוען כי הצליח לגייס כ- 17 אלף טפסי התפקדות - מספר נמוך למי שמזהה את עצמו כאיש השטח הטוב ביותר של מפלגת העבודה.

בן אליעזר: זה כל מפלגת העבודה? שלום עכשיו?

הערב הציע שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, לערוך פריימריז פתוחים לראשות מפלגת העבודה. במסיבת עיתונאים לקראת סיום המפקד תקף בן אליעזר את בורג ואת ביילין, התומך בבורג, ואמר כי "לא חשובים כל ריקודי הסמבה האלה של כמה פקדתי. מה שחשוב זה מי שיביא את הניצחון לעבודה".
בן אליעזר תקף בחריפות את דרכו המדינית של בורג, וזיהה אותה עם דרכו של השר לשעבר, יוסי ביילין. "הציבור יצטרך לבחור בין דרכו של ביילין ואת מי שהוא מוביל, בורג, לבין מי שיכול להחזיר את ההמונים ואת הרחוב לעבודה. לצערי הגדול כל החבורה של הביילינים מנסה להוביל אותנו מה שיותר שמאלה, זה כל מפלגת העבודה? שלום עכשיו ושלום עכשיו?".
ממטה בורג נמסר בתגובה לכך כי "הניסיון להדביק תוויות הוא פאתטי. מטה בורג לא מתכוון לעסוק בהשמצות הדדיות אלא להמשיך לפעול מול כל מגזרי האוכלוסיה בישראל".

ביילין לא יתמודד

השר לשעבר, יוסי ביילין משך הערב את בקשתו להתמודד על תפקיד היו"ר הזמני של מפלגת העבודה. ביילין האשים את מזכ"ל המפלגה בסחבת שהפכה את התפקיד לבלתי רלוונטי, מאחר ולדבריו גם אם יתממשו התהליכים הפרוצדורליים ביעילות הוא יוכל להיות יו"ר זמני לשלושה חודשים בלבד. "ועל זה אני לא הולך" אמר ביילין.
ביילין גם תקף את חיים רמון ושלמה בן עמי, שלפני יומיים טענו בכנס שערך בן עמי כי מפלגת העבודה תשב עוד שנים באופוזיציה או כחלק מממשלת אחדות, והיא נמצאת בשפל חסר תקדים. "המסר של המדוכאים עלי אדמות הוא לא המסר שהמפלגה צריכה להשמיע. מספיק להאמין בזה כדי לא לנצח, מצבה של העבודה קשה, אך היא תוכל לנצח אם יהיה לה באמת מה להציע. אין מקום ליאוש" אמר ביילין.

דני יתום התפקד למפלגת העבודה

דני יתום, מי שהיה ראש המטה המדיני ביטחוני של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הודיע היום (ג') כי הוא מצטרף לחיים הפוליטיים, בינתיים בצורה חלקית. "לפי שעה אני לא חושב לרוץ לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה", אמר יתום, שהתפקד הבוקר בבית מפלגת העבודה בתל אביב.
לדבריו, במשך שנים הוא התלבט בשאלה אם להצטרף למפלגה. "הייתי קרוב מאוד לפעילים שבאו מבתי היוצר הפוליטיים כמו רבין ז"ל ופרס ייבדל לחיים ארוכים. נחשפתי לפעילות הציבורית והפוליטית והגעתי למסקנה שהיום, כשאני חוזר לעולם העסקי, איני יכול שלא להיות פעיל לפחות בהיקף חלקי".
יתום, ראש המוסד לשעבר, יחל היום בכהונתו כיו"ר של כור מתכת, לאחר חופשה שלקח בעקבות פרידתו מתפקיד היועץ המדיני ביטחוני לראש הממשלה לאחר ההפסד של ברק בבחירות. לדבריו, הוא עדיין מקווה שברק עוד יחזור לחיים הפוליטיים.
הוא תומך בישיבת מפלגת העבודה בממשלת האחדות: "אני חושב שאין סתירה בין העובדה שהעבודה היא חלק ממשלת האחדות לדרכה המדינית, יש מקום וצורך בממשלת אחדות לאור המצב הביטחוני, יש מקום לעבודה באחדות וכמובן שיש מקום לפעילות שתביא לכך שהעבודה תחזור להנהיג את המדינה והממשלה".
יו"ר מטה המשרד של מפלגת העבודה אבי יחזקאל חיבק בחום את יתום ואמר לו "מזל טוב שיצאת מהארון".
בין המתפקדים החדשים למפלגת העובדה, שהכריזו על רצון להיכנס לחיים הפוליטיים, נמנים היום גם עו"ד דן להט, בנו של ראש עיריית תל אביב לשעבר, שלמה להט, והכדורסלן שמעון אמסלם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. הצליח לגייס
צילום איי פי
צילום ערן יופי כהן
בן אליעזר. סמבה
צילום ערן יופי כהן
מומלצים