שתף קטע נבחר

בן אליעזר ובורג ממשיכים להתקוטט

במסיבת עיתונאים בה נמסר על מספר המתפקדים למפלגה, מסר פעיל מרכזי במטה של בן אליעזר, כי מטהו של בורג ניפח את המספר שהציג לתקשורת

אנשי המטות של בנימין בן אליעזר ואברום בורג, ממשיכים להתקוטט, לאחר שאתמול (ד') פורסמו התוצאות הסופיות של מפקד החברים במפלגת העבודה.
למפלגה התפקדו כ-40,000 איש ומספר החברים בה כעת מגיע לכ-119,614 בני אדם. אמנון זך, ראש מועצת אזור ופעיל מרכזי במטה של בן אליעזר, אמר במסיבת עיתונאים בה נמסרו הנתונים, כי מטהו של בורג ניפח את המספר שהציג לתקשורת, כאילו הצליח להביא כ- 30,000 מתפקדים. לדבריו, מאחר ובקרוב יערכו במפלגת העבודה בחירות לראשי סניפים ומחוזות, הביאו המועמדים לתפקידים אלה אלפי טפסים שבורג הפך אותם לטפסים שלו לכאורה. "המספרים שפורסמו אתמול היו בלון מנופח וחסר שחר. פואד הולך לנצח".
יובל פרנקל, ממטהו של בורג, ששמע את הדברים הגיב: "אני עומד על המספרים שנמסרו אתמול. אני שמח שמי ששלח אותנו לרקוד סמבה על הטפסים, שב היום ומתעניין בהם", לגלג פרנקל על התבטאותו של פואד מאמש שטען, כי מטהו של בורג עסוק בריקודי סמבה.
במטהו של רמון יתחילו בימים הקרובים לנתח את תוצאות המפקד כדי לבחון את סיכויו של רמון לנצח בבחירות. לדברי בכיר במטהו, רמון צריך כמה שיותר בעלי זכות בחירה ואפילו ביקש לעשות פריימריז פתוחים, ומספר המתפקדים הגדול מכפי שציפה דווקא מועיל לו.
מפילוח נתוני המפקד עולה, כי הבוחר הממוצע של מפלגת העבודה הוא גבר בגיל העמידה מאזור המרכז. המחוז הגדול ביותר במפלגה הוא הקיבוצים, שתופסים 16% מכלל המתפקדים ומיד אחר כך מחוז המרכז. רק 4% מהמתפקדים הם מתל אביב ועוד 4% מירושלים. המחוז הקטן ביותר הוא מחוז המושבים עם קצת יותר מ-3%. גילם של כ-19% מהמתפקדים הוא עד 35, 45% מהמתפקדים הם בגילאים 36-59 ו-35.5% עברו את גיל 60.
במפלגת העבודה מביעים שביעות רצון ממספר המתפקדים, אולם מציינים כי הוא רחוק מהשיא אליו הגיעה המפלגה לאחר רצח רבין, אז היו כמעט 300,000 מתפקדים. למעשה, מספר זה של מתפקדים בשנה שבה נערכות בחירות לתפקיד יו"ר המפלגה, הוא מהנמוכים, אך אינו המספר הנמוך ביותר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פואד. במטהו בטוחים בניצחון
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: צביקה טישלר
בורג. מלגלגים על המתחרה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים