שתף קטע נבחר

אדלשטיין: "אין תקציב לקליטת העולים החדשים"

סגן השר אמר בדיון בועדת העלייה וקליטה כי בעקבות החוב הגדול של משרדו, אין היכן לשכן את העולים החדשים שמגיעים לארץ. לדבריו, בתגובה נענה ממשרד האוצר: "מבחינתנו, תפסיקו להביא עולים"

היום (ג') אחר הצהריים ינחתו בנמל התעופה בן גוריון מאה עולים חדשים מאתיופיה. להיכן יילקחו משדה התעופה? עדיין לא ברור.
הבוקר הודיע סגן שר העלייה והקליטה, יולי אדלשטיין, בוועדת העליה והקליטה של הכנסת כי אין היכן לשכן את העולים החדשים והאשם, לטענתו: משרד האוצר.
אדלשטיין קרא לחברי הכנסת בועדה להגיע לנמל התעופה ולקחת את העולים אליהם הביתה אחרת יבלו את הלילה ברחוב ופנה למנהל לשכת ראש הממשלה, אורי שני, בדרישה שיתערב בנושא בדחיפות.
לטענת משרד העליה והקליטה, תקציב המשרד המגיע לידי 6.5 מיליון שקלים, הספיק רק עד לחודש ינואר השנה ומינואר לא שילם המשרד לספקים, מקומות לינה, עובדים סוציאלים ופעילויות אחרות לעולים, אותם הוא משכן במרכזי קליטה מאולתרים.
על פי אדלשטיין, חוב משרד הקליטה מגיע לכ-20 מיליון שקלים ובעקבות זאת, הוא אינו יכול לממן את קליטתם של מאה העולים מאתיופיה שיגיעו היום.
נציגי משרד האוצר בוועדה היפנו את אדלשטיין לשר האוצר, השוהה כעת בחו"ל, ואמרו: "אנחנו איננו יודעים מהיכן להביא את הכסף, השר צריך להחליט מאיזה מקום התקציב יקוצץ כדי להעבירו לטיפול בעולים".
אדלשטיין טען בישיבת הוועדה כי כאשר ביקש מהאוצר את התקציב לכיסוי החוב נענה בתשובה "מבחינתנו תפסיקו להביא עולים" ונציג משרד האוצר בוועדה, רוני ארד, לא הכחיש את הדברים.
יו"ר ועדת העליה והקליטה, ח"כ צבי הנדל, ביקש מאדלשטיין למצוא בכל זאת מקום לינה לעולים ואדלשטיין נענה לבקשה.
ח"כ דוד לוי (גשר) ביקש להעלות את הנושא כהצעה דחופה לסדר יום במליאה.
מזכירות הכנסת נענתה לבקשתו של ח"כ דוד לוי והנושא יועלה לדיון דחוף במליאת הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אין תקציב. אדלשטיין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים