שתף קטע נבחר

ענף האקליפטוס קרס - וספי פיקרביץ' נהרג

ספי פיקרביץ' בן ה-12 ישב עם חבריו לכיתה סביב עץ אקליפטוס, במהלך טיול לירדן ההררי, כשלפתע קרס עליהם ענף כבד. ספי נהרג ושישה ילדים נוספים נפצעו באסון. "היתה לי הרגשה שיקרה לו משהו", אמר אביו

טרגדיה בטיול השנתי: ספי פיקרביץ', בן 12, נהרג אתמול (ג') לאחר שענף עץ אקליפטוס קרס עליו במהלך טיול בית ספר בירדן ההררי סמוך לגשר בנות יעקב. שישה ילדים נוספים נפצעו מנפילת הענף. ארבעה תלמידים שוחררו אמש לבתיהם, ושניים נוספים מאושפזים בבית החולים זיו בצפת במצב בינוני.
האירוע היה במהלך הרצאה על ידיעת הארץ, ששמעו תלמידי שתי כיתות ו' מבית ספר בקרית מוצקין, שטיילו באזור. במהלך ההרצאה, כשהתלמידים יושבים סביב עץ האקליפטוס, התמוטט לפתע הענף ונפל על כמה מהם. משטרת מרחב הגליל פתחה בחקירת התאונה.

"היתה לי הרגשה שיקרה משהו"

"למה הערתי אותו לטיול? הייתה לי הרגשה שיקרה משהו", אמר אביו של ספי. האב קיבל את ההודעה רק בסביבות השעה שש וחצי בערב, בעת שנכנס לביתו. במקום המתינו לו, יחד עם בני המשפחה האבלים, שלושה חובשים מטעם מגן דוד אדום. לשמע בשורת האיוב התמוטט האב בפתח הבית ופרץ בזעקות שבר. האב צעק שוב ושוב: "למה הוא יצא לטיול הזה? היתה לי הרגשה שיקרה משהו". האם היכתה על פניה ובכתה: "מה נעשה בלי הילד הקטן שלנו? מה נעשה? לכל מקום הוא היה הולך איתי".
בני משפחה וחברים רבים הגיעו אמש לנחם את בני המשפחה. גם בבית הספר היסודי ע"ש עליזה בגין, בו למד ספי, התאספו תלמידים, הורים ומורים המומים. אחד התלמידים סיפר: "שמענו את זה, ולא נראה שזה יכול להיות. זה נורא עצוב לנו. הוא היה ילד נחמד מאוד".
תלמידה אחרת אמרה: "אף אחד לא תופס את מה שקרה. כולם בוכים עליו. זה ילד שתמיד עזר לכולם".
העירייה העמידה לרשות התלמידים צוות פסיכולוגים שהמתינו להם בבית הספר וכן מוקד טלפוני הפועל 24 שעות, לסיוע פסיכולוגי. היום ייכנסו לכיתות אנשי מקצוע וישוחחו עם התלמידים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום יריב כץ ידיעות אחרונות
ספי פיקרביץ`. טרגדיה בטיול השנתי
צילום יריב כץ ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 2
הענף שקרס
צילום ערוץ 2
מומלצים