שתף קטע נבחר

הפגנת ימין ראשונה נגד שרון

ההפגנה התקיימה מול בית ראש הממשלה בירושלים תחת הכותרת: "שרון הבטחת ולא קיימת". ח"כ ארנס קטע את נאומו לאחר שהופרע בקריאות "מוות לערבים" ו"מוות לערפאת". כרוזים קראו למתנחלים "לקחת את היוזמה לידיים שלנו"

מאות אנשי ימין הפגינו אמש (ג') מול ביתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, ברחוב בלפור בירושלים, בדרישה להחזיר את הביטחון למתיישבים. במקום נישאו תפילות והונפו שלטי ענק עם הכתובות "שרון הבטחת ולא קיימת". זו ההפגנה המשמעותית הראשונה שעורך הימין כנגד אריאל שרון מאז כניסתו לתפקיד ראש הממשלה.
כרוזים שחולקו במקום קראו לציבור לקחת את היוזמה לידיים. בין היתר נכתב בהם "האם יש סיכוי לסיסמא "תנו לצה"ל לנצח", שעה שכלל לא בטוח שאלופי המטכ"ל רוצים לנצח?.. יהודים טובים: רק מי שמאמין שארץ ישראל שייכת לעם ישראל יכול להאמין מול מי שמאמין שפלסטין כולה שייכת למוסלמים. רק מי שמוכל למסירות נפש יכול לעמוד מול מסירות נפש. זה הזמן לקחת את היוזמה לידיים שלנו, זה הזמן לקיים סיורים שלנו בדרכים, להקים עמדות שלנו במשלטים, זה הזמן לקחת את גורלנו בידינו".
חלק מהמפגינים הגיעו מהלווייתו של אריה ארנלדו אגרניוני, שנרצח סמוך להתנחלות איתמר.
ההפגנה התנהלה באווירה שקטה, והאירוע הבולט היה במהלך נאומו של ח"כ משה ארנס, כאשר נקראו קריאות "מוות לערבים" ו"מוות לערפאת". ארנס מחה בפני הקהל, שהגיב בקריאות רמות עוד יותר. ארנס נאלץ לקצר את נאומו.
הרב יעקב מידן מגוש עציון דיבר על הגעגועים ל"אריק שרון של פעם", ופרס את מורשת הקרב שלו. האירוע ננעל בנאומו של איציק פס, אביה של התינוקת שלהבת, שנרצחה מירי צלף פלסטיני בחברון. פס אמר לקהל כי אין לקוות לעזרתו של אריק שרון אלא לעזרת הקב"ה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
כרזה שהונפה בהפגנת הימין
צילום איי פי
מומלצים