שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קמפיין בנורבגיה: לאפשר לישראל לזכות באירוויזיון - ולהחרימה
  בעקבות האינתיפאדה בשטחים קוראים צעירי מפלגת "העבודה" הנורבגית לאזרחי מדינות אירופה להצביע בעד השיר הישראלי באירוויזיון כדי לגרום להחרמת ישראל, אם זו תזכה באירוויזיון. "זהו קמפיין רך נגד מדינה קשה", קובעת נשיאת הארגון שמבקשת להפנות את תשומת הלב העולמית למאבק בישראל

  צעירי מפלגת "העבודה" הנורבגית פתחו בימים האחרונים בקמפיין אנטי ישראלי, הקורא להצביע דווקא בעד השיר הישראלי לאירוויזיון, כדי לאפשר למדינות אירופה להחרים את האירוע שייערך בישראל, אם זו תזכה באירוויזיון, שייערך בשבת בדנמרק.
  ההצבעה לאירוויזיון נערכת השנה בשיטת הטלמסר במדינות השונות, ובעקבות האינתפיאדה בשטחים קוראים צעירי מפלגת "העבודה" הנורבגית לאזרחי מדינות אירופה להצביע בעד שיר מספר חמש - השיר הישראלי.
  מסע התעמולה של הצעירים, חברי המפלגה השולטת בנורווגיה זכה לכותרת "הצביעו 'להתראות' לישראל", במטרה "להעיף את ישראל מתחרות האירוויזיון באמצעות הצבעה לשיר הישראלי". בהודעה שנשלחה בדואר אלקטרוני לאנשים רבים ברחבי אירופה נאמר כי "הגיע הזמן לבצע חרם תרבותי על ישראל". "איחוד הארגונים למען פלסטין" בנורבגיה הצטרף גם הוא לקמפיין ושיגר בימים האחרונים הודעות בדואר האלקטרוני ובהן הנחיות כיצד להצביע בעד ישראל.

  מנהלו האישי של סונדק: "רעיון טיפשי"

  יאיר קלינגר, מלחין השיר "אין דבר" ומנהלו האישי של טל סונדק, אמר בתגובה ל-ynet: "הדבר היחיד שמדאיג אותי הוא שיהיו אנשים נבונים שישמעו ויאמרו 'לא ניכנע לפניה הזאת', ואז לא יצביעו בשבילנו. קלינגר הוסיף: "זה רעיון יותר מדי טפשי".
  אמש (ד') הסתיימו החזרות לתחרות האירוויזיון, שבהן הופיעו האמנים ולדברי קלינגר, הופעתו של סונדק בחזרה זו היתה טובה מאוד: "היחס שאנחנו מקבלים הוא יחס מצויין, גם מהמארחים וגם מהעיתונות המקומית שמפנקת אותנו", אמר. לדבריו, תמונתו של טל סונדק התפרסמה בעיתון בקופנהאגן על פני עמוד שלם.

  "קמפיין רך נגד מדינה קשה"

  אתר האינטרנט של צעירי מפלגת השלטון הנורבגית, ארגון הנוער הפוליטי הגדול בנורבגיה, שינה את פניו בימים האחרונים ומוקדש כולו לקמפיין האירוויזיון האנטי ישראלי. נשיאת צעירי המפלגה, אווה קריסטין האנסן, פירסמה הודעה שבה נאמר ש"כדי להפנות את תשומת הלב המירבית למאבק בישראל, יש לאפשר לישראל לזכות השנה באירוויזיון ולארח אותו בשנה הבאה". לדבריה, "זהו קמפיין רך נגד מדינה קשה". נשיאת צעירי מפלגת העבודה הנורבגית ציינה שמטרת מסע התעמולה היא לדחוף את מנהיגי ישראל לשלום צודק. לדבריה, תחרות האירוויזיון מהווה את אחת הזירות היחידות בעולם, שבה יכולה ישראל להציג את עצמה באופן חיובי.
  דובר שגרירות ישראל באוסלו, שגיא קרני, אישר ל-ynet כי הקמפיין של צעירי מפלגת העבודה הנורבגית נועד לאלץ את ישראל לארח בשנה הבאה את האירוויזיון, ולהעניק מרחב זמן של שנה למדינות אירופה כדי להחרים את השידור בישראל. קרני אמר כי "זו לא הפתעה מרעישה. ישראל מקבלת ביקורת מאוד קשה בכל אירופה, ונורבגיה לא חריגה".
  יעל נילסן, דוקטורנטית ישראלית לאתרופולוגיה באוניברסיטת אוסלו, אמרה ל-ynet כי באחרונה חלה עליה במספר הקריאות להחרים את ישראל בנורבגיה ובתהלוכות ה-1 במאי אף נישאו שלטים בגנות ישראל.

  ידיעה זו התקבלה באמצעות ה-e-mail האדום

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ערוץ 1
  עזרה ממקום לא צפוי. טל סונדק
  צילום ערוץ 1
  מומלצים