שתף קטע נבחר

גל"צ: התוספת להתנחלויות - 200 מיליון שקל בלבד

ראש הממשלה שרון החליט לקצץ בתוספת התקציבית שתועבר להתנחלויות. מזכיר הממשלה סער: "יש אולי גורמים שחשבו בטעות שיש כאן איזה רצון לתנופת התנחלויות חדשה, אבל זו לא היתה הכוונה מלכתחילה".

ראש הממשלה אריאל שרון החליט לקצץ בתוספת התקציבית שתכנן להעביר להתנחלויות. כך דווח הבוקר (ה') בגלי צה"ל. בתוכנית המקורית הוקצבו להתנחלויות, בחמש השנים הקרובות, 1.5 מיליארד ש"ח, כשחצי מיליון מהם - הם תוספת תקציבית. בעקבות הקיצוץ יסתכם התקציב הכולל להתנחלויות בכ-600 מיליון ש"ח בלבד, מתוכם התוספת היא 200 מיליון ש"ח.
התוכנית לתקצוב ההתנחלויות מכונה "התוכנית להחזרת שגרת החיים", והיא מיועדת לצרכי ביטחון בלבד. התוכנית היתה מיועדת לעבור לאישור הממשלה בעוד 10 ימים, אבל הדבר יידחה ככל הנראה, כיוון שראשי המתיישבים מתנגדים להצעה החדשה.
מזכיר הממשלה גדעון סער אמר בגל"צ כי "הסכומים שמוצגים בתקשורת אינם מדוייקים, ולא הופכים את זה להחלטת ממשלה. הסכום של 1.5 מיליארד ש"ח כולל בתוכו סכום שקיים בתקציבי ממשלה קיימים, הוא לא מהווה תוספת, אז ניתן לנפח את הדברים בצורה כזאת בלי סוף. ההתנחלויות יקבלו כל מה שדרוש כדי להתקיים בתנאים הקשים שאנשים חיים שם. יש אולי גורמים שחשבו בטעות שיש כאן איזה רצון לתנופת התנחלויות חדשה, אבל זו לא היתה הכוונה מלכתחילה".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
מזכיר הממשלה גדעון סער
צילום גלי תיבון
מומלצים