שתף קטע נבחר

"להחרים הפרסומאים החילונים" שיעבדו עם ש"ס

בעקבות פניות ש"ס למשרדי פרסום חילוניים לצורך הסברה לציבור החילוני, טוענת רוני אלוני ממועצת ירושלים כי "המפלגות החרדיות משתמשות בציניות בשיטה הדמוקרטית, כדי לתפוס את השלטון"

חברת מועצת עיריית ירושלים, רוני אלוני ("ירושלים עכשיו"), קוראת לציבור המפרסמים בישראל להטיל חרם מקצועי ואתי על משרדי פרסום שיסייעו לש"ס. אלוני הגישה בקשה לפרסם את קריאתה בעיתון הפרסומאים "נמר של נייר".
קריאתה של אלוני באה בתגובה לפניות של תנועת ש"ס למשרדי פרסום חילוניים, כדי שיסייעו לה בהסברה לציבור החילוני. בש"ס החליטו לנקוט צעד זה בעקבות הרושם השלילי שיצרו התבטאויותיו האחרונות של הרב עובדיה יוסף על קורבנות השואה והקושי להסביר התבטאויות אלה.
אלוני מתייחסת לדבריו של דובר ש"ס, יצחק סודרי, שאמר כי "בכוונת ש"ס לכבוש את השלטון בבחירות הקרובות באמצעות פנייה לקהלים חילוניים על-ידי משרדי פרסום חילוניים". אלוני גורסת ש"המפלגות החרדיות משתמשות בציניות בשיטה הדמוקרטית כדי לתפוס את השלטון ולכונן משטר הלכה חלופי".
יצוין כי באחרונה שיגרה אלוני מכתב לשר המשפטים, יוסי ביילין, בו ביקשה את התייחסותו לכך ש"המפלגות החרדיות וכן המפלגה האיסלאמית אינן מאפשרות לנשים להיבחר למוסדותיהן". היא תהתה במכתבה "אם אפליה על רקע מיני אינה עילה מספקת לפסילה, לפי חוק יסוד הכנסת".
סודרי, אמר בתגובה כי "אלו אמירות גזעניות, שאין להן מקום במשטר דמוקרטי ונאור. רוני אלוני לא השכילה להבין כי האליטה הישנה סיימה את תפקידה, וכי יש פה ציבור נוסף עם ערכים, תרבות וצרכים משלו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הרב יוסף. בש"ס מחפשים לו יחצ"ן חילוני
צילום: רויטרס
מומלצים