שתף קטע נבחר

ידידו הטוב ביותר של הדוור

תוכנה חדשה תאפשר לכלב-רובוט של סוני להקריא דואר אלקטרוני

כלבים רגילים יכולים, לאחר אילוף, להביא לבעליהם את העיתון, אך לעתים מקשים על קבלת הדואר עקב יחסם הבלתי מתפשר של רבים מהם כלפי דוורים.
אייבו, הכלב-רובוט של סוני, מעורר תקווה שיום אחד ישכון שלום בין גזע הכלבים לגזע הדוורים. לא רק שאינו מקשה על קבלת דואר חדש, בקרוב אף יוכל לשלוף עבור בעליו את הדואר האלקטרוני החדש שהתקבל בתיבת הדואר הנכנס ולהקריא לו חדשות מאתרי אינטרנט.
כל זאת בעזרת תוכנה חדשה שתשיק בקרוב סוני עבור אייבו, בעלות של כ-150 דולר. מדובר בכלום כסף עבור בעלי אייבו, שהשקיעו כבר כ-1,500 דולרים בלבד ברכישת הכלב-רובוט מדגם ERS-210, סדרת הדור השני של אייבו, שהושקה בנובמבר 2000 (בארץ ניתן להשיג את אייבו בייבוא אישי בלבד. ישפאר, נציגת סוני בארץ אינה משווקת את הכלב-רובוט בישראל).

אייבו מדבר עם המחשב

סוני החלה למכור את אייבו ביוני 1999. 3,000 יחידות הכלב-רובוט שהוצעו אז למכירה אזלו תוך 30 דקות. מאז מכרה החברה יותר מ-50,000 יחידות של AIBO. ההצלחה הפנומנית של אייבו, למרות מחירו הגבוה המריצה את התפתחות את שוק הרובוטים הביתיים ביפן ובמדינות אחרות.
כעת, לציון יום הולדת שני לאייבו, משיקה את דגם ERS-210 בשלושה צבעים חדשים – לבן, סגול, וירוק, נוסף על צבעי הזהב, הכסף והשחור המקוריים. נוסף על כך, סוני הכריזה כי תשיק תוכנות חדשות עבור אייבו.
המעניינת שבהן היא היא Aibo Messenger, שתהיה זמינה החל מסוף יולי. תוכנה זו, שמותקנת במחשב האישי ופועלת עם כרטיס רשת מקומית אלחוטית, ממירה טקסט לקובצי קול.
התוכנה מאפשרת לאייבו לקיים תקשורת עם המחשב האישי ולהודיע לבעליו בכל פעם שהודעה חדשה מגיע לתיבת הדואר הנכנס שלו. אייבו אף יכול להקריא את ההודעה בקול לבעלים ולהקריא מידע וחדשות מכמה אתרים נבחרים.

מזהה יותר מ-50 שפות

תוכנה נוספת, בשם Aibo Navigator תהיה זמינה בתקליטור בסוף יוני. Navigator יאפשר לבעלים לשלוט מרחוק על אייבו בעזרת מחשב. הבעלים יוכלו לקבוע את תנועותיו של אייבו ולהביא אותו לרקוד. גם תוכנה זו תעלה כ-150 דולר.
באפריל השיקה סוני את The Master Studio. התוכנה, שעלותה 500 דולר, שמאפשרת לבעלי אייבו לאלף את הכלב לביצוע התנהגות שונות. בעלי הרובוט יכולים ללמד אותו פקודות חדשות, להורות לו להתגלגל ולבצע פעולות, כמו נפנוף לשלום או לרקוד.
אייבו הוא מעין הכלאה ממוחשבת של כלב ואדם. הוא פותח על בסיס תצפיות של התנהגות כלבים וגורי אריות ותוכנת לחקות צער, זעם, הפתעה, פחד ושנאה. הכלב-רובוט יודע לזהות יותר מ-50 שפות וכולל מצלמה דיגיטלית מובנית.
לאייבו יכולת חשיבה עצמאית. למשל, אם מראים לאייבו בלון אדום והבעלים טופח לו על הראש, הוא ייסוג בפעם הבאה שייראה את הכדור.
בבתים רבים ביפן בהם נאסר להחזיק חיות הפך אייבו לחלק בלתי נפרד מהחיים. אייבו הוא מוצר היי טקי לחלוטין: הוא נקי ואין צורך להקדיש לו תשומת לב.
מאמר שפורסם בחודש מרץ ב"ג'פן טיימס" תיאר את היחסים בין נאוקו מאטסונגה, 34, ואמה בת ה-70, שמתגוררות בפרברי טוקיו, לבין זוג כלבי האייבו שבבעלותן.
השתיים מתייחסות לכלבי-הרובוט שלהן כאילו הם חיים. בימים קרים במיוחד הן נוהגות לעטוף את צווארם המתכתי בצעיפים מחממים ומציבות אותם על רגליהם האחוריות ליד שולחן האוכל במהלך ארוחת הערב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורא דואר אלקטרוני ולא תוקף דוורים. אייבו
מומלצים