שתף קטע נבחר

מאיר שטרית חבר לנתניהו נגד יוזמת שרון

השר שטרית מצטרף לנתניהו במטרה לחסום מהלכים של ראש הממשלה אריאל שרון, האמורים לשנות את שיטת הבחירות בליכוד

ציר חדש מתרקם בימים אלה בליכוד מול מחנה שרון: השר מאיר שטרית חובר לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בניסיון לחסום מהלכים של ראש הממשלה שרון, שנועדו לשנות את שיטת הבחירות בליכוד, כך שיו"ר המפלגה ייבחר על ידי ועידת הליכוד. נתניהו שואף להרחיב את מעגל השרים והבכירים בליכוד שיתמכו בו פומבית במאבקו העתידי על ראשות המפלגה. בשבועות הקרובים הוא אף צפוי לערוך מספר כנסים פומביים.
שטרית נפגש אתמול (א') לארוחת צהריים עם נתניהו בלשכתו, לאחר שהשניים לא נפגשו מזה שלושה חודשים. שטרית, כמו נתניהו, מתנגד לביטול הפריימריז בליכוד שבהם נפגשים כל נציגי המפלגה וטוען כי "ראש הליכוד צריך להיבחר על ידי ציבור רחב ככל האפשר"
שטרית גם מתנגד לרעיון שהעלה שרון לפני כשבוע - לשריין חטיבות בליכוד ממפלגות אחרות כגון המרכז, גשר והדרך השלישית. השריון כולל גם חברי מרכז של מפלגות אלה שהצטרפו לוועידה וגם שריון ברשימת חברי הכנסת. בשיחה עם מקורביו אמר שטרית כי "אני לא חייב לשרון שום דבר, לא מוניתי לשר החינוך ולכן איני מרגיש שאני מחויב לו באיזושהי צורה". ההערכה בליכוד היא ששטרית יתמוך בנתניהו בבחירות הפנימיות הבאות ולא יכריז בעצמו על התמודדות.
גם השר דני נוה, הידוע כמקורבו של נתניהו, אשר בשבועות האחרונים הנמיך פרופיל בכל הקשור ליחסיו עם ראש הממשלה לשעבר, נפגש אתמול עם נתניהו ושוחח עימו באותו נושא. שרים אחרים בליכוד בינתיים נמנעים מלצאת בפומבי כנגד שרון למרות שהן מצהירים לא לציטוט כי נאמנותם לא אינה מובטחת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שטרית. יתמוך בנתניהו
צילום: שאול גולן
מומלצים