שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נגנבה משאית תלבושות ותפאורה של תיאטרון גשר

  שווי תכולת המשאית מוערך בין 60-70 אלף ש"ח. הנהלת התיאטרון מציעה פרס כספי למוצא הישר

  משאית שלמה של תלבושות, חלקי תפאורה ואביזרים השייכת לתיאטרון "גשר" נגנבה הלילה באזור ראשון לציון. תכולת המשאית - כולל תלבושות ל-12 שחקנים - שייכת להצגה "מאדמוזל ז'ולי", שבכורתה אמורה לעלות ב-23 במאי. אורי לוי, מנהל תיאטרון "גשר", אמר ל-ynet כי מדובר במשאית עמוסה וסגורה שחנתה ליד מחסן תלבושות של התיאטרון והיתה אמורה להגיע ליפו להעמדה ראשונה של ההצגה. "המשאית יצאה אמש מאולם החזרות של התיאטרון בנחמני, אבל מכיוון שחוקי העזר העירוניים אוסרים על משאית להעמיס בשעות הלילה ובשעות הבוקר, העמסנו אותה אתמול לפנות ערב כדי שהבוקר מוקדם יוכלו להתחיל לעבוד".
  לדבריו, השווי הכספי של התלבושות, עליהן עבדה מעצבת התלבושות רקפת לוי, והתפאורה של אלכסנדר ליסיאנסקי, מוערך ב-60-70 אלף שקל. "הערך הכספי הישיר זו לא הבעיה. יש לנו הצגה בעוד שבוע ימים ואם חס וחלילה ניאלץ לדחות אותה, הנזק יהיה מאות-אלפי שקלים". התיאטרון מציע פרס כספי של 5000 שקל למי שיביא למציאת תכולת המשאית, ובינתיים נכנסה גם המשטרה לתמונה.
  מדובר במשאית DAF 45 בצבע כחול, מכוסה בברזנט בצבעי כחול-צהוב, שמספרה 8303500. לוי מעריך כי גונבי המשאית לא היו מודעים לתכולתה. הוא התלוצץ והוסיף: "אני לא חושב שהבימה או הקאמרי היו מעוניינים בתלבושות כי זה פשוט לא יתאים לא לליזיסטרטה ולא לרב קמע".
  את המחזה "מאדמוזל ז'ולי" כתב המחזאי השבדי אוגוסט סטרינדברג ועל הנוסח ההצגה ובימויה ב"גשר" אחראי יוסי יזרעלי. המחזה עוסק במלחמת המעמדות והמלחמה בין המינים. במרכז הדרמה משיכה ודחייה בין ז'ולי, בת המעמד העליון, לבין המשרת ז'אן. ז'ולי היא נציגת הדקדנס החברתית וז'אן הוא נציג החיים כפי שהם: שסועים, הפכפכים, בחיפוש מתמיד אחר משהו טוב יותר. את תפקיד המשרת מגלם איגור מירקורבנוב ("אדם בן כלב"), את תפקיד מאדמוזל ז'ולי מגלמת אפרת בן-צור ("כפר").

  לפנייה לכתב/ת
  מתוך החזרות ל"מדמוזל ז`ולי" לפני הגניבה
  לאתר ההטבות
  מומלצים