שתף קטע נבחר

שרון לח"כים מהעבודה: לא תהיה מלחמה

ראש הממשלה השתתף היום בישיבת סיעת העבודה ואמר לח"כים כי אינו צופה הסלמה או מלחמה באזור. הוא ציין כי הממשלה נוטה לקבל את טיוטת דו"ח מיטשל, וסירב לאשר אם בכוונתו להשקיע מיליארד וחצי שקל בהתנחלויות. רמון קרא לרה"מ "לשלב מהלכים מדיניים וצבאיים, אחרת לא תושג הפסקת אש"

"אני לא חושב שלמדינות האזור יש אינטרס במלחמה, ואינני חושב שתהיה הסלמה או מלחמה". כך אמר היום (ב') ראש הממשלה אריאל שרון, שהשתתף לראשונה מאז נבחר בישיבת סיעת העבודה.
שרון אמר לח"כים של העבודה כי אחד מיעדי הממשלה הוא לדאוג שעד שנת 2020 יגורו מרבית יהודי העולם בישראל, ובעשר השנים הקרובות יעלו מיליון יהודים ארצה.
בנוגע לדו"ח ועדת מיטשל אמר שרון כי ממשלתו נוטה לקבל את טיוטת הדו"ח.
ח"כ חיים רמון דרש משרון לשלב מהלכים מדיניים עם צבאיים, אחרת לא תגיע ישראל להפסקת אש, והציע גם לשרון לענות בחיוב לדו"ח ללא "התחכמויות", כהגדרתו.
הח"כים של העבודה שאלו אותו האם אמנם בכוונתו להשקיע מיליארד וחצי שקל בהתנחלויות כפי שפורסם. שרון לא אישר את גובה הסכום וכיצד הוא מתחלק, אלא אמר רק כי "איני חושב שילדים צריכים לנסוע באוטובוסים בלתי ממוגנים, ושלא יהיו חדרי ביטחון. יש דברים שחייבים לתת, תמיד במדינת ישראל היו קבוצות שגילו יותר נכונות לשאת בעול". הוא הוסיף כי "אנשים שם חיים בתנאים קשים ויש להעניק להם ביטחון, הרי מדובר בילדים".
ח"כ איתן כבל דרש לפנות התנחלויות, ושרון השיב בקצרה: "אני יכול להסביר למה כל ישוב נמצא במקומו".
גם בנוגע לחוק טל ענה שרון את תשובתו הקבועה בעניין: "אני בעד להגיע לפתרון בהסכמה".
שרון נשאל על שליחויות בנו עומרי לערפאת, וענה בקוצר רוח, "שחררו אותו כבר, אני חשבתי שהמגעים היו חשובים, אבל זה לא שבכל יום היו מגעים. הוא לא עסק במדיניות, הוא העביר מסר וקיבל מסר, ולדעתי זה היה חשוב. לא אעשה דבר בניגוד לעמדת בג"ץ".

חיוכים ועקיצות

שרון התבדח רבות בישיבה, ושלח עקיצות לעבר הנוכחים שגרמו להם לפרצי צחוק. שרון אמר בחיוך שמבחינתו השר רענן כהן הוא ברומטר להתקרבות בחירות. "בכל פעם שכהן מגיש הצעת חוק כמו חוק החיילים, אני יודע שהבחירות עומדות לבוא". כשביקש להחמיא לשר שמעון פרס אמר "שלא יחשדו בשר החוץ, אני כבר לא יודע איך להגן עליך בלי לעורר שמועות".
את שר האוצר לשעבר, אברהם שוחט, הוא עקץ במלים "אלמלא פעילותך, לא הייתי ראש ממשלה".
האווירה המחוייכת הופרעה כששרון התעמת עם שוחט בשאלה מי יזם את המכרזים להתפלת מים. שוחט טען כי המכרזים להתפלה הם פרי עבודת הממשלה הקודמת. שרון התעקש שמדובר בהחלטת ממשלת נתניהו בה היה שר תשתיות. בייגה זעם: "שלוש שנים היית שר התשתיות ולא עשית שום דבר". הוויכוח הסתיים בכך ששרון שלח את אחד מעוזריו לחפש את הפרוטוקולים של ישיבות ממשלת נתניהו כדי להוכיח את צדקת טענתו.
השר רענן כהן התלונן על שר האוצר, סילבן שלום, שמסרב לדבריו להעביר 100 מיליון שקלים שהבטיחה הממשלה לנושאי רווחה שונים. בין שלום לכהן התנהל אתמול ויכוח סוער בישיבת הממשלה בנושא. שרון בחר למקד את תשובתו בביקורת על צורת הוויכוח ביניהם: "לא אהבתי את חילופי הדברים, אתם צריכים להתבגר, שניכם צעירים, יחלפו עוד כמה שנים ותלמדו". כשסופה לנדבר שאלה אילו מהבטחות הבחירות שלו כבר קיים שרון, הוא צחק: "את עומדת עם סטופר, תני לי כמה שנים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. דיבר בקוצר רוח של שליחויות בנו עמרי
צילום איי פי
צילום איי פי
רמון. לשלב מהלכים מדיניים
צילום איי פי
מומלצים