שתף קטע נבחר

טריף מאיים להתפטר: אין לי סמכויות

השר הדרוזי הראשון מתלונן: אין לי עבודה. "אין לי אפילו מזכירה שתדפיס לי את המכתבים בעברית", סיפר לחבריו בסיעת העבודה

השר סאלח טריף מאיים להתפטר. הסיבה: ראש הממשלה לא העניק לו סמכויות.
טריף טוען כי לכל השרים בלי התיקים ניתנו סמכויות: רענן כהן קיבל את רשות השידור, דני נוה את התיאום בין הממשלה לכנסת, שמואל אביטל את התחום החברתי, ציפי לבני את הפיתוח האזורי - ואילו טריף, השר הדרוזי הישראלי הראשון, לא קיבל ולו תחום סמכות אחד.
לדבריו, זריקת העצם היחידה לכיוונו היתה מינויו לראש ועדת השרים לענייני מיעוטים, אך מאחר והוא נטול כל סמכויות מיניסטריאליות - אין לו כל דרך ליישם את החלטות ועדת השרים הנ"ל.
"אין לי אפילו מזכירה שתדפיס לי את המכתבים בעברית", סיפר היום (ה') טריף בישיבת פורום שרינו של מפלגת העבודה. "אני חש פגוע, אני משלם יותר מכולכם כי אני שר בממשלה יהודית ולא כולם במגזר שלי אוהבים את זה".
סגן השר אבי יחזקאל יעץ לטריף להתפטר, "ובכלל כולנו צריכים להתפטר", אמר. אך שאר השרים דיברו על ליבו של טריף בניסיון להרגיעו. השר שמעון פרס אף הבטיח כי ידבר עם שרון בנושא בפגישתם הקרובה.
הנושא אף עלה בישיבת סיעת מפלגת העבודה, בה נטל חלק לראשונה גם שרון. טריף ישב בראש מורכן, בעודו שומע את גערותיו של ח"כ אופיר פינס בשרון, על כך שלא נתן לטריף דבר. רה"מ השיב: "לגבי שרים נטולי תעסוקה, יתכן שבגלל שהייתי עסוק מידי הם נותרו חסרי תעסוקה".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
סאלח טריף
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים