שתף קטע נבחר

22 שנות מאסר לגבר שהתעלל בצורה קשה באשתו

בית משפט המחוזי בתל אביב החליט לגזור על עופר לוי, תושב המרכז, את העונש חסר התקדים לאחר שהרשיע אותו בגרימת חבלה בכוונה מחמירה ובאונס תוך כדי התעללות וקבע כי "כתב האישום, על ממצאיו המזעזעים, הוא מהחמורים ביותר שהוגשו לבתי המשפט בארץ"

22 שנות מאסר בפועל נגזרו הבוקר (יום ג') בבית המשפט המחוזי בתל אביב על עופר לוי, בן 36, ממרכז הארץ אשר התעלל באשתו, בת ה-21, במשך חודשים ארוכים. בית המשפט הרשיע את לוי בגרימת חבלה בכוונה מחמירה ובאונס תוך התעללות ואיומים.
בגזר הדין כתבו השופטים כי מדובר באחד מכתבי האישום החמורים ביותר שהוגשו לבתי משפט בארץ. "המעשים שעשה הנאשם מעוררים חלחלה לאין קץ. הוא ביצע באשתו מעשי התעללות אכזריים ומרושעים מאין כמותם. לא אגזים אם אומר כי כתב אישום זה לפי תוכנו, לפי ההרשעות שבצידו והממצאים שקבענו הוא מהחמורים ביותר שהוגשו לבתי המשפט בארץ", קבע השופט.
השופטים פירטו בגזר הדין כי לוי גרם לאשתו פצעי כוויה באיבר המין, בבטן, בעכוז ובירכיים באמצעות כף מלובנת ומקל ממתכת שפגעו קשות בגופה וגרמו לה לפצעים קשים בראשה. כמו כן נגרמו לאשתו דימומים תת עוריים בפנים וברגליים כתוצאה ממכות.
נמצא כי האישה סבלה מנשיכות, צלקות בבית החזה ובמקומות שונים בגוף וכוויות של סיגריות.
מגזר הדין עולה כי לוי נהג לקשור את אשתו למיטה, ולהחדיר לגופה חומר מאקדח סיליקון, שגרם לה לדימומים. "רק לעיתים רחוקות", קובעים השופטים אנו רואים מסכת כה קשה של חבלות, כוויות ועינויי גוף כמו זו שנשקפת אלינו מתוך הצילומים. השיא הוא בתמונה קשה לצפייה של כוויות חמורות ומי שאמר בפעם הראשונה כי תמונה אחת שווה אלף מילים לא ידע עד כמה צדק", אמר השופט. השופטים התייחסו לעדותו של רופא שבדק את האשה וסיפר בעדותו כי מעולם לא זכור לו מקרה חמור כל כך.
השופטים אף התייחסו לתופעת האלימות במשפחה וקבעו כי יש לעקר את נגע האלימות על ידי עונשים הולמים. "למען ישמע ויראה המערער ולמען ישמעו ויראו עבריינים בכוח, יש להחמיר בדינו של הנאשם הן מתוך הבעת שאט נפש והוקעת מעשיו והן מתוך מגמה של הרתעה. אכן, תגמול כנקמה אינו מידה בין מידות הענישה, אך כאשר מדובר בענישה על מעשה פשע חמור יש בדרכי הענישה ובמטרותיה בין היתר שיקול התגמול בתור הבעת סלידה ממעשיו, אשר מעוות את דמותה התרבותית הבסיסית של חברה אנושית", אמרו השופטים.
בית המשפט החליט לגזור על עופר לוי את אחד מהעונשים החמורים ביותר שנגזרו אי פעם על גבר אלים לאחר שקבעו כי מדובר בעבריין מסוכן, מרושע ואלים מאוד וכי יש להרחיק אותו מהחברה לשנים רבות.
עורכת דינו של עופר לוי, מיכל אופיר, אמרה בתגובה לגזר הדין כי לוי אינו מכחיש שהמעשים נעשו אך טוען כי לא הוא ביצע אותם. לדבריה, לוי יערער על חומרת העונש.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מעולם לא זכור לנו מקרה חמור כל כך"
מומלצים