שתף קטע נבחר

בית שמש: הפגנת ענק נגד פתיחת סניף מקדונלד'ס

תושבי בית שמש החרדים מתכוונים לערוך בשבת הפגנת ענק בהשתתפות חרדים ודתיים נגד פתיחת סניף המזון המהיר בשבת בעיר. מארגני העצרת הפיצו קול קורא לתושבים להשתתף בהפגנה, עליו חתום גם הרב עובדיה יוסף. סגן ראש העיר טען כי לסניף תינתן תעודת כשרות רק לאחר שייסגר בשבתות

החרדים בבית-שמש נערכים להפגנת ענק בעיר נגד סניף "מקדונלדס" הפתוח בשבת.
מפגן המחאה יתקיים בשבת הקרובה וגבאי בתי הכנסת בעיר התבקשו לבוא עם מתפלליהם לתפילת מוסף המונית שתיערך ברחבת הקניון החדש בסמוך לכניסה לעיר.
המפגינים התבקשו להגיע עטופים בטליתות אך "לא להיגרר לעימותים מכול סוג חס וחלילה". אורחי הכבוד בבית שמש לרגל השבת המיוחדת יהיו הרב דוד בניזרי - אחיו של שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, והרב בן ציון מוצפי.
ב'קול קורא' שהפיצו המארגנים מופיעה קריאה של 52 רבנים, ביניהם הרב עובדיה יוסף, הרב יוסף שלום אלישיב, הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, וכן הרבנים הראשיים לשעבר המזוהים עם הזרם הדתי לאומי, הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא.
הרבנים קוראים לציבור "לצאת לרחובה של עיר ולמחות על כבודה של שבת אשר חולל בראש כל חוצות, ולקיים תפילת מוסף ברוב עם".
סגן ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול (ש"ס), ממארגני האירוע הדגיש כי בהפגנה ישתתפו חרדים ודתיים מכל הזרמים והיפנה את עיקר טענותיו כלפי מנכ"ל רשת "מקדונלד'ס" בישראל, עומרי פדן.
"ניסינו להגיע איתו לפשרה אך הוא סירב ואמר 'אני לא מוכר את האידיאולוגיה שלי תמורת כסף, אני אפתח בשבת'". המארגנים הכינו עבור פדן שלטי חוצות וסטיקרים עם הכיתוב "שבת שלום עכשיו", רמז לעברו של פדן בתנועת 'שלום עכשיו'. אבוטבול הוסיף: "אם פדן יסגור בשבת הוא יוכל לקבל הכשר מהרבנות, הוא צריך להבין שהשבת היא בבת עינה של העיר בית שמש ושהמאבק הזה ימשך עד שהוא יבין שבית שמש זה לא ניו יורק".
יצוין כי גם בפתח תקוה ניטש מאבק על סניף מקדונלדס שנפתח בשבתות, במהלכו פנתה העיריה לבית המשפט שקבע כי על הרשת לסגור את סניפיה בשבתות בהתאם לחוק העזר העירוני.
ממשרד יחסי הציבור של עמרי פדן נמסר בתגובה כי "זו מדינה דמוקרטית וכל אחד רשאי להפגין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקרב על ההמבורגר (אילוסטרציה)
מומלצים