שתף קטע נבחר

הממשלה מתכננת לקצץ 3-4 מיליארד שקלים לטובת הביטחון

בישיבת הממשלה הבאה ידונו השרים בקיצוץ בכל משרדי הממשלה לטובת העברת מיליארדי שקלים למשרד הביטחון ולמשרד לביטחון פנים. מרבית שרי העבודה מתנגדים לקיצוץ

בישיבת הממשלה הקרובה, שתתקיים ביום א' ידונו השרים בקיצוץ של 3-4 מיליארד שקלים בתקציב. לפחות שני מיליארד שקלים יועברו למשרד הביטחון ומיליארד נוסף לפחות יועבר למשרד לביטחון פנים.
פורום שרינו של מפלגת העבודה, שהתכנס הערב (יום ה') בהרכב חלקי מחה על תוכנית הקיצוצים.
השר שמעון פרס שהציג את התוכנית בפני השרים, אמר כי שלושה אחוזים מתקציבו של כל משרד - יופקעו ממנו. בנוסף תיתכן פגיעה בקצבאות הילדים ובנושאים נוספים.
"אפשר כבר לסגור לי את המשרד", אמר בתגובה שר החקלאות שלום שמחון. "פגיעה בחברה, זה פגיעה בביטחון", אמר השר רענן כהן, שהציע שכל שרי העבודה יתנגדו פה אחד לקיצוץ.
"תהיה עוד העברה של עשרות מיליונים להתנחלויות", הודיע שר החוץ לשרים והוסיף, כי הוא עצמו ישהה במועד ישיבת הממשלה בחו"ל ולכן לא יוכל להשתתף בהצבעה. השרים הבינו מדבריו, כי הוא נותן להם היתר להצביע על פי מצפונם ודעתם.
בניגוד להתנגדותם הגורפת של השרים לקיצוץ, טענה סגנית שר הביטחון, דליה רבין פילוסוף, כי בטרם יחליטו כדאי לשרים לשמוע את עמדתו של שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שלא נכח בישיבה.
בלשכתו של שר הביטחון אמרו בתגובה, כי כאשר מגדילים את מספר הפלוגות מ-10 ל-50, "מישהו צריך לשלם על זה". אם לא יוגדל תקציב הביטחון, אומרים שם, תיפגע ישראל הרבה יותר מאשר אם יהיה קיצוץ בכמה משרדי ממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
שלום שמחון. אפשר לסגור לי את המשרד
אתר הכנסת
מומלצים