שתף קטע נבחר

פרקליטת המדינה: לא תיפתח חקירה פלילית נגד טיבי

עדנה ארבל קבעה כי דבריו של ח"כ טיבי נגד הרמטכ"ל, שאול מופז, חמורים, אולם חסינותו אינה מאפשרת לפתוח בחקירה פלילית נגדו. "אין זה מונע מהכנסת להעמידו לדין משמעתי", אמרה ארבל

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, הודיעה אתמול (יום ה'), כי אין מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ אחמד טיבי בעקבות התבטאויותיו נגד הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז. וזאת נוכח החסינות לה הוא זוכה בהיותו חבר כנסת.
ההחלטה התקבלה בדיון שנערך אתמול בפרקליטות המדינה ובו השתתפו פרקליטת המדינה ובכירי הפרקליטות, שגם צפו בקלטת נאומו של טיבי במליאת הכנסת, בה הטיח דברים ברמטכ"ל.
החוק אינו מאפשר להעמיד לדין חבר כנסת אלא אם הוסרה חסינותו על ידי ועדת הכנסת. החסינות עומדת לחבר הכנסת בגין מעשים שעשה במהלך מילוי תפקידו כחבר כנסת. עם זאת, במקרה של ח"כ אחמד טיבי, ציינה פרקליטת המדינה, כי אין בכך בכדי להפחית ולו במעט מחומרת דבריו ודרך התבטאותו של טיבי.
"הדברים שנאמרו מעל בימת הכנסת כלפי הרמטכ"ל, הנושא בתפקיד הבכיר במערכת המופקדת על הגנת המדינה ואזרחיה, הם צורמים ומקוממים, וקשה לשומעם. אין חולק באשר לחשיבות חופש הביטוי והצורך בוויכוח ענייני, השמעת דעות ואף ביקורת נוקבת, אך אין להשלים עם מתקפות אישיות חריפות בסגנון משתלח שקשה לצפות את השלכותיהם", אמרה ארבל.
פרקליטת המדינה אף ציינה, כי החלטתה אינה מונעת מהכנסת לפתוח נגד טיבי בהליך משמעתי, "כדי למנוע התבטאויות מסוג זה בעתיד".
יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב בוים, שבקשתו להעמיד את ח"כ טיבי לדין נדחתה, אמר כי הוא אינו מתכוון לוותר לטיבי וכבר בתחילת השבוע הבא הוא מתכוון לפנות לוועדת האתיקה של הכנסת בבקשה להטיל סנקציות על טיבי.
"טיבי חייב להבין שהכנסת זה לא סניף של עזה בו הוא יכול להתבטא כך כלפי הרמטכ"ל ואם הוא שכח זאת, נדאג בשבוע הבא להזכיר לו", אומר בוים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
עדנה ארבל. למנוע אמירות כאלה בעתיד
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
לא ייחקר. אחמד טיבי
צילום: גלי תיבון
מומלצים