שתף קטע נבחר

זאבי: אם תתקבל נוסחת פרס - נפרוש מהממשלה

גינויים משמאל ומימין לנוסחת פרס, במסגרתה לא יורחבו ההתנחלויות ולא ייבנו התנחלויות חדשות. שריד מציע "לא לסמוך על דברי פרס שאין לנו רעב לשטחים". השר רחבעם זאבי: "לנוסחת פרס לא נוכל להסכים, ואם היא תתקבל - לא נוכל להשאר בממשלה"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, תקף אתמול (ו') את נוסחת ההתנחלויות החדשה של שר החוץ שמעון פרס. לדברי שריד, "פרס מציע שלא תהיה התרחבות מעבר לשטח ההתנחלות, אך לא מספר שתוכנית מתאר של התנחלות אחת היא לפעמים גדולה בהיקפה מתוכנית המתאר של כל תל אביב". לדברי שריד, "אין לסמוך על דבריו של פרס על כך שאין לנו רעב לשטח כי ב-34 השנים האחרונות דווקא רעב כזה לא ידע שובע ושנים רבות גם פרס היה בין הרעבים".
מלשכתו של פרס נמסר בתגובה: "מוטב היה שח"כ שריד יקרא להפסקת האלימות והטרור ולא ימתח ביקורת על דברים שאין לו לגביהם שום מידע".
בצהריים הפגינו אנשי שלום עכשיו מול ביתו של פרס ברמת אביב תחת הססמאות "שמעון פרס - מכשול להפסקת האלימות" ו "כן להקפאת ההתנחלויות, כן להפסקת האלימות". פעילי שלום עכשיו תלו את הססמאות הללו לאורך כבישים מרכזיים ברחבי הארץ.
לצד ההתנגדות משמאל, באה כמובן התנגדות ליוזמת פרס מימין, ואף איומים על פרישה מהקואליציה.
השר רחבעם זאבי אומר כי סיעתו מקבלת את נוסחת רבין, המבוטאת בקווי היסוד הנוכחיים של הממשלה, ולפיה התנחלויות חדשות לא יוקמו, אך גידול טבעי כן יתבצע. "בדרך הזו שבה הלך רבין, הצליחו ההתנחלויות להכפיל עצמן. לנוסחת פרס לא נוכל להסכים, ואם היא תתקבל - לא נוכל להשאר בממשלה", אמר השר זאבי.
יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, בני אלון, ביקש אתמול מלשכת ראש הממשלה פגישה דחופה עם שרון כדי שהסיעה תדון עמו בנושא אולם טרם נענה.
אלון מאיים כי אם בתוך יומיים לא תתקבל תשובה, יראה זאת כזלזול בהתייחסותו של שרון לחברי ממשלתו מימין והסיעה תצטרך להתכנס ולהחליט על המשך דרכה.
השר אביגדור ליברמן מהאיחוד הלאומי שותק בינתיים פומבית, ולא ממהר להצהיר הצהרות פרישה מהממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
ביקורת משמאל. פרס
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים