שתף קטע נבחר

ח"כ בשארה: התקשורת הערבית מונחית על ידי השב"כ

ח"כ עזמי בשארה ביקר את שידורי הטלוויזיה והרדיו בערבית. לדבריו, "לגורמי הביטחון והשב"כ בישראל מעורבות ישירה בשידורי הטלוויזיה והרדיו בערבית". ח"כ עיסאם מחול האשים את ארה"ב בשיתוף פעולה עם התוקפנות הישראלית

חבר הכנסת עזמי בשארה תקף אתמול (ב') בחריפות את הטלוויזיה והרדיו בערבית של רשות השידור. בשארה טען כלפיהם שהם משמשים כשופרי תעמולה, שמונחים על ידי שירות הביטחון הכללי.
"בעבר התרענו פעמים רבות על הסכנות הטמונות לציבור הערבי-פלסטיני בישראל ולעולם הערבי בכלל מכלי תקשורת אלה. הזהרנו, כי יש לגורמי הביטחון והשב"כ בישראל מעורבות ישירה בשידורים אלה", אמר בשארה.
דבריו של בשארה באו בתגובה להחלטת ועדת הכספים של הכנסת להקצות 150 מיליון דולר לקניית ציוד לטלוויזיה ולרדיו בערבית. בשארה אמר, כי ראש הממשלה, שרון, התבטא בנושא ואמר, כי פיתוחם של שני כלי תקשורת אלה והרחבת קליטתם בעולם הערבי ובשטחים הפלסטינים, יסייעו בדיכוי האינתיפאדה ומנהיגיה.
ח"כ בשארה קרא למנהיגים הערבים, לראשי המפלגות הערביות בישראל ולבכירי הרשות הפלסטינית "להחרים תחנות מסוכנות אלה ולהתייחס בזהירות לכל שמועה או ידיעה שהן משדרות". בשארה אף קרא לתחנות הטלוויזיה בעולם הערבי "להפסיק לאלתר לראיין פרשנים ועיתונאים ישראלים שלהם עבר ביטחוני כזה או אחר". דבריו של בשארה מכוונים לעיתונאים היהודים דוברי הערבית, המועסקים בטלוויזיה בערבית וברדיו בערבית ומרבים להתראיין בתחנות הטלוויזיה של העולם הערבי.
גורמים בבל"ד אמרו ל-ynet, כי עבור אזרחי ישראל הערבים, עבודה בכלי תקשורת אלה היא מסוכנת וגרועה יותר משירות בצה"ל.

ח"כ מחול מאשים

חבר הכנסת עיסאם מחול מחדש מאשים היום את ארצות הברית בשיתוף פעולה עם ישראל במלחמה שהיא מנהלת נגד הפלסטינים. במכתב שהעביר לשר החוץ האמריקני, קולין פאוול, מוחה מחול על השימוש שעשה צה"ל במטוסי אף-16 בסוף השבוע במלחמתו בפלסטינים. מחול האשים את פאוול במעורבות אמריקנית ישירה בהפצצות.
"ארה"ב הפכה לשותפה פעילה למדיניותם של שרון, זאבי, ליברמן ושותפם החדש פרס, אבירי ההתנחלויות, הטרנספר, האלימות והטרור", אמר מחול. הוא גם האשים את ארצות הברית בשיתוף פעולה עם "התוקפנות הטרוריסטית הישראלית", כהגדרתו. מחול אמר עוד, כי תמיכה זו של האמריקנים בממשלת שרון-פרס פוגעת באינטרסים האמיתיים של העם הפלסטיני והישראלי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
עזמי בשארה. סכנה לציבור הערבי בישראל
אתר הכנסת
מומלצים