שתף קטע נבחר

שרון: נעמוד מול אויבנו- ונמנע מלחמה

ראש הממשלה אמר את הדברים בטקס אזכרה לחללי מלחמת ששת הימים. שרון אמר, כי "אם נתמיד ונגלה נחישות נגיע גם להסדר מדיני, שבעקבותיו יהיה גם שלום"

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום (ב'), כי לישראל יש את הכוח לעמוד מול תוקפיה ויחד עם זאת, למנוע מלחמה.
שרון אמר את הדברים בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת ששת הימים, שהתקיים היום בבית הקברות הצבאי על הר הרצל בירושלים. בטקס נכחו גם יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, הרב הראשי הראשון לציון, אליהו בקשי דורון, אלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן, מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי ומאות בני משפחות שכולות.
"עלינו להמשיך לבנות ולהתפתח, לקלוט עלייה ולמנוע מלחמה, ואנחנו נמנע מלחמה. אם נתמיד ונגלה נחישות נגיע גם להסדר מדיני, שבעקבותיו יהיה גם שלום. עמדנו כבר במצבים קשים מאלה", אמר שרון.
שרון ציין בדבריו את העובדה, שבמלחמת ששת הימים הוא פיקד על אוגדה שלחמה בסיני. "היה זה חלומי תמיד להיות בין משחררי ירושלים והנה אני בלב המדבר, למשמע השאגה 'הר הבית בידינו', הרגשתי כאילו אני נמצא שם, בירושלים".
יו"ר הכנסת, ח"כ אברהם בורג, אמר כי השנה ירושלים עצובה יותר מבשנה שעברה, משום שהתקווה שהיתה אז התחלפה בתהיות ובשאלות. "הסתבר לנו שכל הארץ היא ירושלים וכי הקרב על גבולותיה של ישראל ועל מקומה של ישראל בין משפחת העמים שוכנת לבטח, לא תם", אמר בורג.
יו"ר הכנסת הוסיף, כי ישראל האנושית רוצה שלום גם אם השותף לא תמיד מוכן לכך, אך הדגיש, כי כל הסדר חייב לכלול את ירושלים בריבונות ישראל. "ישראל בלי ירושלים היא גוף בלי נשמה וירושלים בלי שלום היא נשמה בלי גוף".
ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, אמר כי ירושלים איננה קלף מיקוח ואיננה עוד נתח של התנחלות או התיישבות שאפשר לדון ולהתמקח עליו. "ירושלים היא הבסיס, התכלית, החלום והתגשמותו".
בטקס נשאו דברים גם הרב אליהו בקשי דורון, האלוף יצחק איתן ונציג המשפחות השכולות, דוד סרנו, בנו של אליהו סרנו מחטיבת הראל, שנהרג בהיותו בן 37 בקרב על ירושלים.
הטקס נפתח בהדלקת נר זכרון, אותו הדליקה יעל רייזמן-דברת, אחותו של אברהם רייזמן שנפל בקרב על שיחרור ירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
אריאל שרון. בנחישות נגיע להסדר מדיני
צילום רויטרס
מומלצים