שתף קטע נבחר

מרדכי יקבל החל מחודש יוני מחצית משכרו כח"כ

הח"כ המושעה, יצחק מרדכי, יקבל החל מחודש יוני רק מחצית משכרו כח"כ בששת החודשים הבאים, ולאחריהם יקבל משכורת מלאה. אם יזוכה, הוא יקבל רטרואקטיבית את הכסף שהפסיד

חבר הכנסת המושעה, יצחק מרדכי, יקבל החל מחודש יוני 2001 מחצית משכרו כח"כ, בששת החודשים הבאים, ולאחריהם יקבל משכורת מלאה. מרדכי לא יזכה יותר להטבות שלהן זוכים ח"כים וביניהם: שני עוזרים פרלמנטרים, רכב צמוד, מימון שני קווי טלפון בבית, פקס, טלפון סלולרי, דואר, תקציב קשר עם הציבור, לשכה פרלמנטרית, הוצאות ביגוד, מנוי על שני עיתונים ותשלומים לקרן השתלמות ולקופת גמל.
את ההחלטה קיבלה היום (ג') ועדת הכנסת, שקבעה את תנאי השעייתם של חברי כנסת.
אם יזוכה מרדכי הוא יקבל רטרואקטיבית את הכסף שהפסיד. עורך דינו של מרדכי, משה שחל, כתב לפני כמה ימים ליו"ר ועדת הכנסת, יוסי כץ, מכתב ובו הוא מבקש לקבוע האם מרדכי זכאי לעבוד בעבודה פרטית.
ועדת הכנסת קבעה, כי מרדכי יוכל לעבוד בעבודה פרטית אולם הוא יצטרך לדווח על הכנסותיו. אם בששת החודשים הראשונים להשעיה, בהם הוא מקבל מחצית ממשכורתו כח"כ יעלה שכר העבודה הפרטית על השלמת משכורתו כח"כ, ההפרש ינוכה משכרו. לאחר ששת החודשים הללו כל עבודה פרטית תנוכה משכרו כח"כ.
תנאי השעייתו של מרדכי זהים לתנאיו של עובד ציבור שהושעה למעט הפחתת התנאים הנלווים שקיבל כח"כ. ועדת הכנסת החליטה שלא לפגוע למרדכי בפנסיה הצוברת ובביטוח המנהלים.
יועץ התקשורת של יצחק מרדכי, אייל ארד, אומר כי מרדכי יקיים את החלטת ועדת הכנסת והיא מקובלת עליו. "מרדכי עסוק כעת בעיקר בערעור על הכרעת הדין בעניינו", אמר ארד.
באשר לאפשרות כי מרדכי יעבוד בעבודה פרטית, אמר ארד, כי מרדכי מעוניין שהאפשרות הזאת תשמר לו למרות שבזמן הקרוב הוא לא מתכוון לעסוק בעבודות פרטיות.

מסתמן: ח"כ שיורשע בעבירה שיש עמה קלון - יודח

ועדת הכנסת אישרה היום (ג') בקריאה ראשונה הצעת חוק שחוקקה הוועדה, גם היא תוצאה של גזר דינו של מרדכי ולפיה, חבר כנסת שהורשע בעבירה שיש עמה קלון יודח מתפקידו גם אם לא קיבל עונש מאסר בפועל.
כיום, כדי שח"כ יודח הוא צריך גם להיות מורשע בעבירה שיש עמה קלון וגם שייגזר עליו מאסר בפועל, ולכן יצחק מרדכי ראשי לחזור לתפקידו כח"כ בכל עת שיחפוץ בכך.
הוועדה שמעה היום חוות דעת של המומחים המשפטיים, פרופ' מרדכי קרמניצר ופרופ' קלוד קליין, שהביעו תמיכה בהצעת החוק. עם זאת, החוק לא יחול רטרואקטיבית ולכן לא יכלול בו את יצחק מרדכי עצמו.

תקרית בין ח"כ נחמה רונן ומרינה סולולקין

סולולקין, שהפתיעה לפני כמה שבועות כאשר הצביעה "נמנע" לגבי עצם השעייתו של מרדכי טענה היום בדיון: "זו לא פרשה של הטרדה מינית, זו פרשת חיסול פוליטי בתירוץ של הטרדה מינית". ח"כ נחמה רונן הגיבה ואמרה: "זו התממות לומר שאנו עוסקים בפרשה בגלל הקשרים פוליטיים", ח"כ סולוטקין קטעה את דבריה: "את יושבת על מנדט של מרדכי, לא אני". רונן ענתה: "אני לא יושבת על מנדט של מרדכי אלא בזכות עצמי, את זו שמערבת את מרדכי בדיון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
מרדכי. תנאי השעיה זהים לאלה של עובד ציבור
צילום ערוץ 1
מומלצים