שתף קטע נבחר

שר המשפטים: ועדת השחרורים צריכה להתנגד לשחרור דרעי

כך אומר שר המשפטים, מאיר שטרית. לדבריו, היה מתנגד לשחרור בשל העבירות בהן הורשע דרעי - לקיחת שוחד. "עבירת שוחד היא מהחמורות ביותר בשמירה על היושר הציבורי". שטרית דחה את הביקורת שהופנתה כלפיו על הפשרה אליה הגיע עם ש"ס - לפיה יועבר "חוק ביילין", אבל דרעי יוכל להשתחרר אחרי ריצוי מחצית מעונשו

שר המשפטים, מאיר שטרית, אמר היום (ג') כי לו היה חבר בוועדת השחרורים, הוא היה מתנגד לשחרורו מהכלא של דרעי מהכלא, בתום ריצוי מחצית מתקופת מאסרו. בשיחה עם כתבים אמר שטרית כי "אם הייתי בוועדת השחרורים, הייתי מתנגד לשחרור אדם שהורשע בעבירות שוחד. אני אומר את זה באופן הברור ביותר, אין לי לבטים - עבירת שוחד היא מהחמורות ביותר בשמירה על היושר הציבורי".
שטרית דחה את הביקורת שהופנתה אליו לאור הצעת הפשרה שלו, לפיה "יתוקן" חוק ביילין, כך שביטול שחרור האסירים בתום מחצית מתקופת מאסרם לא יחול על אריה דרעי. "אני חושב שלא הגון ולא ישר לחוקק חוק לגופו של אדם", אמר שטרית. "דרעי הוא אסיר ככל האסירים, אבל לצערי, במצב הפוליטי כיום, הסיכוי להעביר את חוק ביילין כמו שהוא קלוש, ולכן אני מעדיף להשיג פשרה שהיא בחזקת הרע במיעוטו".
לפי הצעת הפשרה של שר המשפטים יתוקן חוק ביילין, אשר נועד להחזיר את המצב לקדמותו ולאפשר שחרור אסירים רק בתום ריצוי שני שלישים מתקופת מאסרם ולא כעבור מחצית, התיקון לא יחול על אסירים המרצים כעת את עונשם ואמורים היו ליהנות מהחוק, ביניהם גם אריה דרעי. לאור הפשרה שהציע שטרית, הסכימו אתמול שרי ש"ס בישיבת ועדת השרים לחקיקה להסיר את התנגדותם לחוק ביילין, והוא צפוי להיות מאושר בועדת החוקה ובמליאת הכנסת.
פרקליטת המדינה מתנגדת נחרצות להצעת הפשרה של שר המשפטים, ועמדתה היא שיש לנסות ולהעביר בכנסת את חוק ביילין כפי שהוא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
השר שטרית. "אין לי לבטים"
צילום: שאול גולן
מומלצים