שתף קטע נבחר

ברק: "שרון יכול להיות שר חוץ"

יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, דוחה את ההזמנה וקורא להקדים הבחירות

ראש הממשלה אהוד ברק התנער הבוקר מש"ס והחל בניסיון התקרבות לליכוד. ברק התראיין בקול ישראל ובגלי צה"ל ואמר בין השאר, בהתייחסו לתגובות ש"ס על כניסתו הקרובה של דרעי לכלא, כי "יש כאן שיא חדש בניסיון לערב פסק דין פלילי עם תקיפה בוטה נגד העוול החברתי בארץ. אני לא הוצאתי את ש"ס מהממשלה".
ראש הממשלה הוסיף כי "בדרך שלנו השותפים הטבעיים הם הליכוד, מרצ, שינוי, מפלגת המרכז. אני לא סוגר דלתות - אך יחד עם זאת, לסדר היום שאנו מציעים, בנוגע למהפך החברתי, השותפים הטבעיים הם לא ש"ס".
ראש הממשלה אמר כי תוכניתו החילונית היא לא מאבק בדתיים. "המנהיגות צריכה להוביל והיא מחפשת את המאחד, ואסור לה להתחמק מהתמודדות עם בעיות. אנחנו לא הפכים למפלגת שינוי. אני נחוש לקדם נושאים אלו כי הם מאוד חשובים לחברה הישראלית. כשם שפתרנו את בעיית המיתון, את בעיית לבנון כך גם נשיג את הפתרון המדובר. אני קורא לכל מפלגות הבית לחבור אלינו בשינוי. אני קורא לליכוד, כשותף טבעי לסדר היום החברתי הזה, לשים כתף למסע אלונקות זה. ברור לי שעל אריאל שרון להבין תחילה לאן מוביל תהליך השלום טרם יחבור למשימה זו". ברק הוסיף כי "אין לנו ארץ אחרת ואין לנו עם אחר. יש להפוך את החברה שלנו לטובה יותר. אני קורא לציבור לפנות לנציגיו כדי שיתמכו בשינוי זה. אריק שרון היה שר חוץ, יכול להיות שר חוץ - אך מוקדם מידי לנבא את העתיד. חמישים - חמישים: זו האפשרות לממשלת אחדות עם הליכוד בעתיד".

מה הוא רוצה?

במערכת הפוליטית כבר לא יודעים כיצד להתייחס לרעיונותיו רבי המעוף של אהוד ברק. "כל בוקר ברק קם ונזכר ברעיון אחר, הפעם זו ממשלת אחדות", אומר ח"כ מיקי איתן, ליכוד, "אף אחד לא יודע מה ברק באמת רוצה, נראה לי שגם הוא לא החליט עדיין. יום אחד הוא רוצה את ש"ס בממשלה, למחרת את מרצ ואחרי שבוע את הליכוד. אני לא יודע איך להתייחס לזה".
עם זאת, איתן, תומך מסורתי בממשלת אחדות, אמר כי ברגע שתהיה הצעה רצינית, ברק יודע מה הכתובת של הליכוד. "כשהצעותיו של ברק לא יהיו רק סיפורים, נדון בהן".
חבריו לליכוד של איתן פחות נלהבים. יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ רובי ריבלין, אומר ל-YNET, "אנחנו נבחרנו ע"י העם לשבת באופוזיציה וזה מה שנעשה. אנחנו לא נשב עם ברק בממשלה אחת אלא נחליף אותו. ברק מתנה את ממשלת האחדות בכשלון תהליך השלום. תהליך השלום ייכשל בגלל שרה"מ כושל, תהליך השלום הוא בעיה נוראית שהביא עלינו רה"מ".
שרון עצמו אמר כי "לאור הויתורים הרבים של ראש הממשלה, במיוחד בירושלים, וכשלונותיו הצורבים בנושאי הפנים, אין מקום להצטרף לממשלה זו, אלא להקדים את הבחירות ולהחליף את הממשלה הכושלת".
ובמרצ, העומדת על סף כניסה לממשלה, אך ברק בכל פעם דוחה את חזרתה, כבר מתייאשים ומאיימים. יו"ר סיעת מרצ, זהבה גלאון, אומרת כי בשל התנהלותו של ברק, תכונס הסיעה בשבוע הבא ותדון בהסרת התמיכה בברק לראשות הממשלה, ובתמיכה חלופית בח"כ יוסי שריד לאותו התפקיד. "רה"מ רוצה ללכת עם מצע של מרצ לממשלה עם הליכוד. אנחנו לא נצטרף לממשלה כזו, אומרת גלאון ל-YNET. "המשמעות של הצעה כזו היא ויתור של רה"מ על אג'נדת השלום".
גלאון מוסיפה כי מרצ, פרט לדגל החברתי שהיא מניפה, תומכת בתהליך השלום, "הממשלה חייבת למצות את כל הסיכויים לשלום. ממשלה עם שרון היא ממשלה בלי שלום".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פונה לליכוד. ברק
ארכיון ידיעות אחרונות
צביקה טישלר
יהיה שר חוץ? שרון
צביקה טישלר
מומלצים