שתף קטע נבחר

נדחתה הפשרה בין ש"ס לשטרית: דרעי יישאר בכלא

ועדת החוקה דחתה את הצעת הפשרה בין ש"ס לבין שר המשפטים, מאיר שטרית, לפיה חוק דרעי יחול על מי שכבר מרצה את עונשו בכלא. בכך קיבלה הוועדה את חוק ביילין, שיחול על אסירים שיתחילו לרצות עונשים רק לאחר אישור החוק

אריה דרעי לא ישוחרר מהכלא בתום ריצוי מחצית מתקופת מאסרו, כך החליטה היום (ד') ועדת החוקה של הכנסת, כשדחתה את הצעת הפשרה בין ש"ס לבין שר המשפטים, מאיר שטרית, לפיה חוק דרעי יחול על מי שכבר מרצה את עונשו בכלא, ואילו חוק ביילין, המבטל את חוק דרעי, יחול על אסירים שיתחילו לרצות את עונשם רק לאחר אישור החוק.
עם זאת, לבקשת סיעות הליכוד וש"ס, הצבעה חוזרת תערך בשבוע הבא, ורוב הסיכויים הם שש"ס והליכוד יצליחו לגייס עד אז תמיכה מספיקה של ח"כים, על מנת לשנות פעם נוספת את ההחלטה.
בישיבה היום נכשל יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב בוים, בגיוס חברי הכנסת של הליכוד להצבעה בעד הפשרה שהציע השר שטרית. ח"כ משה ארנס היה היחיד שתמך בהצעת הפשרה.
בכירי משרד המשפטים, שבדרך כלל מופיעים בישיבות ועדת החוקה, ובוודאי בישיבות הנוגעות לחוק ביילין, פרי עמלם-לא הגיעו היום לישיבה. ייתכן שעשו זאת במחאה על הצעת הפשרה של השר שטרית, לה הם מתנגדים.
בישיבת הוועדה נמתחה ביקורת על שר המשפטים, שלטענת יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס, בוועדת השרים לענייני חקיקה היה בידיו הרוב הדרוש להעברת חוק ביילין כמות שהוא, ללא הזדקקות לפשרה עם ש"ס. "שטרית היה מצויד בשבעה מכתבי תמיכה של שרים בחוק ביילין, אך הוא בחר שלא לעשות בהם שימוש, אלא לקבל את הערעור של ש"ס, ולהכנע להם", אמר פינס.
שר המשפטים, מאיר שיטרית, תקף את פינס: "הוא לא הרוויח דבר. בגללו לא יהיה במליאה רוב לחוק ביילין. הוא צריך לזכור שחוק דרעי כבר אושר ונכנס לתוקף. הוא חבר בקואליציה ולא ייתכן שיעשה ככל העולה על רוחו".
ח"כ טומי לפיד, יו"ר שינוי אמר: "אני בעד חוק ביילין, אך אצביע נגדו במחאה על העסקה המלוכלכת שנעשתה עם ש"ס".
אם בהצבעה החוזרת שתערך בשבוע הבא שוב תיפול הצעת הפשרה של השר שטרית, יצביעו סיעות שינוי ומרצ בעד חוק ביילין, אך אם היא תעבור, הם יצביעו נגדה. ח"כ דוד טל מש"ס טען, כי לא רק שלא הושגה פשרה, אלא אפילו שר המשפטים "כופף והכניע אותנו" כשדרש, שכל אסיר שניתן לשקם אותו ישוחרר בתום ריצוי מחצית מתקופת מאסרו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מאיר שטרית. בוקרה הצעת הפשרה
צילום: שאול גולן
מומלצים