שתף קטע נבחר

נפלה הצעת חוק להוציא את 'כך' מרשימת ארגוני הטרור

הכנסת דחתה הצעת חוק של ח"כ מיכאל קליינר, שביקש להוציא את תנועת כך מרשימת ארגוני הטרור. הצעתו של קליינר באה בעקבות הצעת חוק דומה של ח"כ טיבי, שעברה בקריאה טרומית, והיא מבקשת להוציא את אש"ף מרשימת ארגוני הטרור

הכנסת דחתה היום (ד') בקריאה טרומית הצעת חוק של חבר הכנסת מיכאל קליינר, יו"ר תנועת חירות, להוציא את תנועת "כך" מחוץ לרשימת ארגוני הטרור.
למרות שנדחתה הצעת החוק, מתכוון ח"כ קליינר לשוב ולהעלות אותה להצבעת הכנסת אולם, כפי שמחייב תקנון הכנסת, הוא ייאלץ להמתין חצי שנה בטרם תוכל הכנסת להצביע עליה שנית. 42 ח"כים הצביעו כנגד החוק, חברי הכנסת מיכאל קליינר, צבי הנדל, יצחק גאגולה וניסים זאב, הצביעו בעד החוק.
לאחר הטבח שביצע ברוך גולדשטיין בחברון הוצאה תנועת כך אל מחוץ לחוק במסגרת הפקודה למניעת טרור והיא נחשבת לארגון טרור מאז.
קליינר הניח את הצעת החוק שלו על שולחן הכנסת לפני מספר חודשים, אחרי שחבר הכנסת אחמד טיבי הצליח להעביר בקריאה טרומית הצעת חוק שהוציאה את אש"ף מרשימת ארגוני הטרור.
"אש"ף הוא ארגון טרור לכל דבר ועניין וסומק של כלימה צריך לעטות את פניה של הכנסת על שנתנה ידה ונשבתה בקסמו של חבר הכנסת טיבי, כשסיפקה לו את הרוב הדרוש בקריאה טרומית להוציא את אש"ף מרשימת ארגוני הטרור. 'כך' בשום אופן אינה עונה לקריטריון הזה", אמר קליינר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מיכאל קליינר. לא מתייאש
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים