שתף קטע נבחר

כדורגל: ראשון לציון בדרך לפשרה

עמותה עירונית תנהל את המועדון ותפעל לחיזוקו ולצמצום חובותיו

חברי מועצת העיר ראשון לציון דב צור וחמי דורון משכו הבוקר (חמישי) את העתירה שהגישו לבג"צ נגד מכירת עירוני ראשון לציון לידי ליאור שחר. בכך נפתחה הדרך לפשרה שתאפשר את פעילתה התקינה של הקבוצה.
על פי ההסכם, שאמור להיות מאושר ביום ראשון על ידי מועצת העיר ראשון לציון, הקבוצה תעבור לניהול עמותה עירונית. על פי ההסכם הנהלת הקבוצה תורכב מ-19 חברים, חמישה מתוכם מההנהלה הישנה ו-14 חברי מועצת העיר. ועדת הכספים של הקבוצה תורכב מארבעה חברים, ביניהם דב צור, עו"ד דוד ביטן, יעקב ירח וחיים בולקין.
המשמעות היא כי הקבוצה תהיה בבעלות העירייה.
ועדת הכספים תקבע סדר עדיפויות להחזר חובות הקבוצה, המסתכמים בכ-6 מיליון שקל. "אם נחזיר כ-3 מיליון של חובות מיידיים ודחופים, הבקרה התקציבית תאפשר לנו להגדיל את תקציב הקבוצה, מה שיוביל לחיזוקה" אמר צור.
לגבי מעמדו ותפקידו של יו"ר הקבוצה, ליאור שחר, אמר צור: "יש לנו שבוע לדון עם שחר על מעמדו במועדון. נציע לו להיות יו"ר בשכר, ונפעל כמו בחברה ציבורית, מנכ"ל מול דריקטוריון, עם פיקוח צמוד והדוק על כל הצד הכספי".
לפי ההסכם, תופרט הקבוצה בסיום העונה.
ליאור שחר, הנמצא בחופשה, מסר ל-ynet כי לא ידוע לו על הסיכומים שהושגו ועל מעמדו במועדון. מקורביו מסרו היום כי שחר עדיין מתלבט, בעיקר בשל תקציבה הנמוך של ראשון לציון. "שחר", מסרו המקורבים, "אינו מעוניין להיות יושב ראש של קבוצה שיורדת ליגה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
עתיד לא ברור. ליאור שחר
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים