שתף קטע נבחר

המשפחות החלו לזהות את הגופות

בני משפחות ההרוגים והנעדרים החלו להגיע הבוקר למכון לרפואה משפטית באבו כביר, במטרה הנוראה מכל: לנסות לזהות את גופות יקיריהם שבילו אמש בחתונה באולם ורסאי בירושלים

בני משפחות ההרוגים בקריסת אולם האירועים ורסאי בירושלים החלו להגיע בשעות הבוקר (יום ו') למכון לרפואה משפטית באבו כביר, במטרה לנסות לזהות את גופות יקירהם. 13 גופות הגיעו למכון, מהן זוהו שש על ידי בני המשפחות. שש גופות נוספות נמצאות בדרך למכון, מהן שני ילדים.
למכון הגיע בין היתר דודו של החתן, אשר זיהה את גופת אשתו (בת 50) ואת שני בניו, בן 27 ובן 13. שני ילדיו האחרים נמצאים אצל השכנים בירושלים. "רקדנו ופתאום הרגשתי שהרצפה רועדת ואז הכל נפל", סיפר, "אני הצלחתי להיתלות על איזה בלטה וחצי שנשארה ומיד הבנתי שקרה אסון. שני הילדים האחרים נשארו אתי. במשך כל הלילה ניסיתי לחפש אותם. בבוקר, באור יום, כשראיתי את ההריסות, הבנתי שזהו, שהלכה לי המשפחה".
פרופ' יהודה היס, ראש המכון: "הקמנו מקום שבו המשפחות מחכות ומטפלים בהם עובדים סוציאלים ואנשי משטרה. לא נתקלנו בקושי בזיהוי הגופות, את חלקן אפשר לזהות בקלות. משפחות שיקיריהן נעדרים מתבקשות להגיע לכאן ואנחנו מקווים שנוכל לזהות את יקיריהן במהירות. רוב הגופות שהגיעו לכאן סבלו מחבלות קהות בכל חלקי הגוף, שגרמו למוות מיידי. אצל חלק נגרם המוות על ידי לחץ על בית החזה".

"אם יש גופה, אני רוצה שאחי הקצין יזהה אותה"

אחד מבני המשפחות הגיע כדי לזהות את גופות אחיו וגיסתו. "הבן של אחי ראה בטלוויזיה מה קרה וידע שההורים שלו בחתונה אז הוא הלך וראה את ההזמנה וראה שמדובר באותו מקום. הוא התקשר לכל האחים ונסענו לשם. כל הלילה חיכינו במוקד כדי לקבל הודעות והבוקר הגענו לפה".
האח מסרב להיכנס למכון עד אשר יגיעו למקום שאר בני משפחתו. "אני רוצה לחכות בחוץ כדי שאמא שלי לא תיכנס, ואם יש גופה, אני רוצה שאחי, קצין בצבא, יזהה אותו". לדבריו, לאחיו ולגיסתו שלושה ילדים והאח עבד עם החתן ולכן הוזמן לחתונה.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
ההריסות באולם
צילום איי פי
צילום ערוץ 1
צוותי החילוץ
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
ההריסות באולם
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
חילוץ הנפגעים
צילום ערוץ 1
מומלצים