שתף קטע נבחר

לחץ על שרון מימין: בטל את הפסקת האש

גל הטרור של הימים האחרונים גרר קריאות בממשלה לשרון להכריז על ביטול הפסקת האש החד צדדית שעליה הכריז. זאבי: "אין הצדקה להמשיך לסכן את כוחותינו ואזרחינו"

ראש הממשלה אריאל שרון נמצא תחת לחץ כבד מצד האגף הימני בממשלתו, להפסיק באופן מיידי את הפסקת האש עם הפלסטינים בעקבות גל הטרור האחרון. המטבחון הכולל את שרון, והשרים שמעון פרס ובנימין בן אליעזר התכנס אתמול בצהריים כדי לקבל החלטות בנושא.
השר לבטחון פנים, עוזי לנדאו, נפגש אתמול בצהריים (יום א') עם שרון, לאחר שורה של דיונים עם גורמי הבטחון בעקבות 2 פיגועי מכוניות התופת בירושלים. סגנו של לנדאו, גדעון עזרא, אומר ל-ynet: "אם ישאלו אותי אם להמשיך או להפסיק, אומר שאם נדע על אדם הרוצה לעשות פיגוע מחר בבוקר - צריך לפעול נגדו פעילות יזומה".
שר התיירות, רחבעם זאבי, קרא הבוקר לראש הממשלה לחדול מייד מהפסקת האש החד צדדית: "היא מסוכנת והצד השני לא אימץ אותה. מאז ההכרזה היו 70 פיגועים. היא השיגה את מטרותיה מדינית ופוליטית - ואין הצדקה להמשיך לסכן את כוחותנו ואזרחינו".
חברו לסיעה, בני אילון, מראש לא סבור שהיה צורך בהפסקת אש לצורך יעד הסברתי: "לצערנו יש כל הזמן מתעניינים מה אומרים הגויים".
לעומתם, השר אפרים סנה מהעבודה סבור שהפעילות הישראלית מוכיחה את עצמה: "עובדה היא, שבמכונית התופת היו חומרים מאולתרים, כתוצאה ממאמצנו למנוע מהם אספקת חומרי נפץ". סנה מתח עם זאת ביקורת על ראש הרשות הפלסטינית: "ערפאת יכול, אך לא מניח את ידו על המפגעים והדרישה שיעשה מעשה נחרץ ומהיר עומדת בעינה. עלינו לכוון את הקהילה הבינלאומית לכתובת האחראית - הרשות הפלסטינית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. תחת לחץ
צילום איי פי
צילום אתר הכנסת
זאבי. לבטל
צילום אתר הכנסת
מומלצים