שתף קטע נבחר

סוויסה: לחקור "התבטאויות גזעניות" נגד ש"ס

ח"כ אלי סוויסה "מחזיר" לאגודה לאיכות השלטון שדרשה להעמידו לדין בגלל דבריו על החלטת נשיא בית המשפט העליון. סוויסה טוען כי יש לחקור אישים שצוטטו במוסף "הארץ", שאמרו כי "ש"ס היא כמו טפיל" וכי הם "גוף פאשיסטי, קדם נאצי"

ח"כ אלי סוויסה (ש"ס) דורש לפתוח בחקירה נגד האישים שהתבטאו, לדבריו, "התבטאויות גזעניות ואנטישמיות נגד אנשי תנועת ש"ס", בכתבתה של נרי ליבנה, המתפרסמת במוסף סוף השבוע של עיתון "הארץ".
זאת, בתגובה לדרישתם של האגודה לאיכות השלטון ושל ח"כ אופיר פינס, להעמיד לדין את סוויסה ואת ח"כ הרב אריה גמליאל, בשל התבטאויותיהם החריפות כנגד החלטת נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק. סוויסה כתב מכתב ליועץ המשפטי ובו דרישה לפתוח בחקירה נגד חלק מהאישים שצוטטו בכתבה.
הכתבה, הנושאת את הכותרת "שסופוביה", עוסקת בשנאת החילונים לתנועת ש"ס. "חילונים רבים כבר לא מסתתרים יותר מאחורי ניסוחים מעורפלים והכרזות סובלניות", מכריזה כותרת המשנה בכתבה. "התנהגותם והצהרותיהם של מנהיגי ש"ס מאחדות את המחנה השני סביב תחושה אחת: שנאה".
ארנן יקותיאלי, ראש תנועת עם חופשי, טוען בכתבה כי "גם ששונאים את בניזרי או את מוצפי, בעצם שונאים את עובדיה יוסף, כי הם בעצם מין טחורים שלו. החרדים האשכנזים לא מנסים לאמלל בכוונה חילונים".
"הם יהודים כמו שאני יוסי אבוקסיס. בעצם אני מגזים, אני הרבה יותר יוסי אבוקסיס ממה שהם יהודים", אמר ח"כ אילן גילאון (מרצ). "מה זה בכלל יהדות אם לא להיות חופשי? יש בש"ס קבוצה של 250 איש שהם אליטה שחיה טוב מאוד על גבו של הציבור שהם רוכבים עליו".
מרואיין נוסף בכתבה, גלי הוס, מח"ט במילואים, אומר על ש"ס שהיא "כמו טפיל שיושב על הצמח. אם הצמח ימות, גם הטפיל ימות ואם נפסיק להזין את הטפיל, הוא לא יוכל להתקיים". וכן מצוטט אדם אחר בכתבה כאומר על ש"ס: "הם גוף פאשיסטי, קדם נאצי ומובהק".
במקביל לדרישתו של סוויסה לפתוח בחקירה, ממשיך מטה "יום המאסר", בראשותו, בהכנות ליום כניסתו של אריה דרעי לכלא. אחת הסיסמאות שתוביל את הקמפיין היא "החטא ועונשו: החטא - הרמת קרן יהדות ספרד, עונשו - שלוש שנות מאסר".
גדולי הרבנים המזרחים התגייסו להביע תמיכה בדרעי במסגרת מודעה שפורסמה בבטאון ש"ס "יום ליום". בין היתר חתומים על המודעה הרב עובדיה יוסף, זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, רבה של ירושלים, הרב שלום משאש, הרב המקובל, דוד בצרי והרב ברוך אבו חצירא (הבבא ברוך).
המודעה אמורה "לחזק את ידיו של ידידנו הדגול, איש חי ורב פעלים, ראש וראשון לכל דבר שבקדושה אשר הקדיש חייו לתורה ולחסד". הרבנים קובעים כי דרעי "נדרש לשבת בבית האסורים, וזאת למרות היותנו כולנו בטוחים בצדקתו וביושר לבבו אשר הם ללא רבב".
הרבנים קוראים לציבור ללוות את דרעי ביום כניסתו לכלא "כדי להיות עימו ולעודד את רוחו בשעה הקשה לכולנו, כאשר הוא עומד להיכנס לבית הסוהר וביחד נביע מחאתינו על יחס איפה ואיפה, שנוקטת מערכת השלטון בישראל כנגדו".
בטאון ש"ס הקדיש מקום נרחב להחלטת השופט ברק "למנוע דיון נוסף במשפט דרעי". בעמוד השער כותב מזכיר סיעת ש"ס, צביקה יעקובסון, כי "ניחתה עלינו עוד מהלומה בשרשרת ארוכה, שראשיתה בגזיזת הפיאות וייסוד המעברות. פרשת דרעי לא תגווע לעולם והיא תבעבע כמו דמו של נרצח. והכמו רוצחים לא ימלטו לעולם באימת מצפונם".
דרעי עצמו, בשיתוף עם אורי זוהר, יקיים היום (יום ו') שידור רדיו נוסף בערוצי הרדיו החרדים פיראטיים. מדובר בשידור מסכם למבצע שהחל לפני כחודש: רישום 1,000 ילדים חילונים למוסדות חינוך תורניים. "ילד שיזכה ללמוד בתלמוד תורה כנגד כל יום שנגזר על דרעי לשבת בכלא". המבצע הצליח מעל למשוער ולכן קבע דרעי יעד אחר: "יש 13 שופטים בבית המשפט העליון, בואו נזכה אותם ונרשום 1,000 ילדים על כל שופט".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
סוויסה. דורש חקירה
זום 77
גלי תיבין
דרעי. רוצה 1000 ילדים על כל שופט בבית המשפט העליון
גלי תיבין
אתר הכנסת
גילאון. "הם יהודים כמו שאני יוסי אבוקסיס"
אתר הכנסת
עובדיה. מודעת תמיכה בדרעי
מומלצים