שתף קטע נבחר

אבנר עמדי נחקר שוב לפני ההחלטה לגבי נתניהו

הקבלן אבנר עמדי נחקר במשך 4 שעות, למרות שגורמים בפרקליטות טוענים כי עמדי נחשב לעד בעייתי שבגרסתו נמצאו פרטים לא אמינים

במשך ארבע שעות נחקר אמש (יום ה') הקבלן אבנר עמדי בפרשת ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. בפרקליטות אומרים כי החקירה עם עמדי נעשתה "כדי לעמוד ממקור ראשון על גרסתו" לפני שיחליטו אם להגיש כתב אישום נגד בנימין נתניהו. עם זאת, לא מכחישים גורמים בפרקליטות כי עמדי נחשב לעד בעייתי, שבגרסתו נמצאו פרטים לא אמינים.
פרקליטת המדינה עדנה ארבל, נותרה כיום אחת מהבודדים בפרקליטות אשר מאמינים שהמלצת המשטרה בעניין נתניהו צריכה להיתרגם לכתב אישום בפועל. עדותו של עמדי אמורה לחזק את הממצאים בפרשת השוחד, ועל ידי כך אולי גם לחזק את הממצאים בפרשת המתנות.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, מאמין כי גרסתו של עמדי לוקה בסתירות, בנוגע לפרשת השוחד, וגם אינו מעוניין, על פי גורמים שונים, בהגשת כתב אישום בפרשת המתנות משום שהדבר ייאלץ בדיקה של ראשי ממשלה נוספים מהעבר. פרקליט מחוז ירושלים, משה לדור, מסכים בנושא זה עם רובינשטיין. למעשה, גרסתו הלא אמינה של עמדי היא הדבר המרכזי שמונע כעת הגשת כתב אישום בפרשת השוחד.
רעייתו של עמדי, עליזה, אומרת בתגובה כי "השמועות על כך שעדותו לא אמינה הן סילופים או המצאות של אנשים". בשבוע הבא ייפגשו רובינשטיין, ארבל ולדור כדי לדון בפרשה ובתוך כשבועיים יודיעו את החלטתם.
ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שוהה בימים אלה בארה"ב, ולטענת מקורביו, החליט לנסוע ללא קשר למועד החלטת הפרקליטות בעניינו. בשבוע הבא הוא צפוי להיפגש עם אנשים במערכת הפוליטית, ביניהם יו"ר הליכוד, אריאל שרון. פגישות אלה, לדברי מקורבים, יהפכו לאינטנסיביות יותר, אם יוחלט בפרקליטות שלא להגיש נגדו כתב אישום. את תגובת עורך דינו של נתניהו לא ניתן היה להשיג מאחר וגם הוא שוהה בחו"ל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה שי
ארבל. בעד הגשת כתב אישום
משה שי
זום 77
נתניהו. מחכה להחלטה
זום 77
מומלצים