שתף קטע נבחר

בנין: "עשו רעש כאילו אני הולך למעצר"

לטענת השחקן הוא דיווח על קבלת החומר בבדיקת השיניים לקבוצה וזו שכחה להעביר את המידע להתאחדות האיטלקית. בכל מקרה בדיקת ynet מעלה: החומר שכביכול נמצא בדמו של בנין הוא חומר הרדמה מקובל בטיפולי שיניים. למרות זאת, ייתכן כי בנין יזומן לדיון בועדת משמעת באיטליה

בבדיקה שערך ynet עם מיטב המומחים בתחום, מתברר כי החומר שכביכול נמצא בבדיקת דמו של טל בנין ב-24 בפברואר השנה, לאחר משחקה של ברשיה מול אלזאנו, אינם שרידים של חומר ממריץ אלא דווקא חומר הרדמה המקובל בטיפולי שיניים, הנקרא "מפיואקינה". הבדיקה מאששת את טענתו של בנין כי החומר הוא תוצאה של טיפול שיניים שיגרתי. בנין עצמו טוען כי דיווח לאנשי הצוות הרפואי של ברשיה על טיפולי השיניים שעבר וכנראה שאלה לא העבירו את הדיווח להתאחדות. בנין: "יכול להיות שהבעיה היחידה, היא שהאגודה לא דיווחה על טיפולי השיניים להתאחדות".
החומר "מפיואקינה" ניתן בזריקה למטופלי שיניים והשפעתו פגה לאחר 20 עד 40 דקות. החומר אינו מכיל אדרנלין (חומר ממריץ) ולמעשה גורם להרדמה שהיא ההפך מפעולת המרצה. הסיבה היחידה שהחומר נחשב לחומר אסור היא עובדת היותו ממכר ומכיוון שבאמצעותו ניתן להסתיר שימוש בחומרים אסורים אחרים. בנין אינו מתרגש מהממצאים שעלו בבדיקת הסמים ואינו חושש מעונש השעיה: "אני בכלל לא מוטרד. עד שהעניין לא יסתיים לא יוכלו להשעות אותי כי מדובר בחומר הרדמה שאין בו משהו שגורם לשחקנים להתעלות או להמריץ. שוחחתי עם ראשי ברשיה ואמרו לי שאין לי מה לדאוג".
למרות שהחומר אינו ממריץ, נראה כי התאחדות הכדורגל האיטלקית תעמיד את בנין לדין. על פי חוקי ההתאחדות האיטלקית, "מפיואקינה" הוא חומר אסור שאינו ממריץ. ההתאחדות מאפשרת שימוש בחומר זה, אך באחריות השחקן לדווח לאגודה על שימוש בו ועל האגודה להעביר את הדיווח להתאחדות. כנראה שבנין יועמד לדין בגין עבירת אי הדיווח. במכבי תל אביב, שעדיין סוערת בעקבות פרשת שרף, מחכים להודעה רשמית על תוצאות הבדיקות והצעדים שיינקטו נגד בנין באיטליה. בקבוצה מביעים תמיהה כיצד חומר מרדים מסווג כחומר אסור. גורם בקבוצה אמר: "כל הזמן שחקנים משחקים אחרי טיפולי שיניים ואף פעם לא קרה כלום. עדיין לא קיבלנו אינפורמציה מלאה על המקרה ולכן כרגע אנחנו באמת לא מבינים מה הבעיה". לפי תקנון ההתאחדות האיטלקית שחקן שנתפס משתמש בחומר אסור מושעה אוטומטית עד להעמדתו לדין תוך 60 יום. בנין מקווה כי ראשי ברשיה המטפלים בעניין, יחלצו אותו מהתסבוכת הלא נעימה אליה נקלע.
לטל בנין יש טענות קשות לגבי טיפולה של התקשורת הישראלית בפרשה. בנין: "אני לא מבין למה עשו מזה כל כך הרבה רעש. אם היתה בעיה של סמים אסורים או ממריצים למינהם, היו משעים אותי באופן מיידי עוד באיטליה ומזמן לא הייתי משחק. לפי הפרסומים בארץ, קשרו לי דברים כאילו אני נכנס עוד מעט למעצר. עשו דרמה מסיפור על כלום". בנין מקווה שהפרסומים האחרונים לא יפגעו ביכולתו במשחקה של מכבי תל אביב מול נתניה בשבת. "אני מקווה שההמולה התקשורתית לא תגרום למצב לא נעים בשבילי במהלך המשחק. זה חלק מהעניין לטוב ולרע. חצי מהאנשים שמחים לאידי וחצי עצובים".
מקרה בנין הוא מקרה השני בשנתיים האחרונות בו מסתבך שחקן מכבי תל אביב בשימוש בחומרים אסורים. כזכור בעונה שעברה, קשר מכבי תל אביב, כפיר אדרי, נכשל בבדיקת סמים שנערכה לו והושעה לארבעה משחקים. מאמן הכושר של הקבוצה, גיא עזורי, שסיפק לאדרי את החומר האסור הושעה לשנה. אדרי מזדהה עם מצוקתו של בנין: "כששמעתי על הסיפור של טל בנין, חזרתי שנה אחורה לסיפור שהייתי בו. זה מצב לא נעים זה לא כיף לשמוע על שחקן בקבוצה שחווה דבר כזה. במיוחד שאני יודע מה הוא מרגיש". אדרי דואג להבהיר כי המקרה של בנין שונה מהמקרה שלו וכנראה אף פחות חמור ממנו. "המקרים שלנו שונים לחלוטין כי אצלו (בנין) זה סם הרדמה ואצלי זה היה תוסף מזון שהיה בו משהו ממריץ". אם כך או אם כך, יחסה של התקשורת דומה בשני המקרים. "עצם המחשבה על מה שיגידו אנשים בתקשורת או אוהדים גורמת לתחושה לא נעימה. אבל טל מנוסה ולא צריך להרגיע אותו" אומר אדרי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
טל בנין. ברשיה לא דיווחה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
כפיר אדרי. לא נעים
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים