שתף קטע נבחר

עוזי לנדאו מסרב להתנצל על הביקורת שמתח על האליטות

השר לבטחון פנים מתח ביקורת קשה על תושבי רמת אביב ורעננה, לפיהם לא מעניינת אותם האלימות הגוברת בשטחים אלא רק יין וגבינות. בלשכת השר אומרים כי דברי השר לא הובנו נכון ובמפלגת העבודה מאשימים את הימין באובדן עשתונות

השר לבטחון פנים, עוזי לנדאו, מסרב להתנצל על דברי הביקורת הקשים שמתח על האליטות, תושבי רמת אביב ורעננה, לפיהם לא מעניינת אותם האלימות הגוברת בשטחים והפגיעה במתנחלים אלא רק יין וגבינות.
לנדאו טוען היום כי דבריו היו משל למצב כולל של איבוד הסולידריות בישראל עם קורבנות - והתמוטטות החברה. בלשכתו אומרים, כי העיתונות נתפסה לקטנות ולא הבינה את המסר העיקרי שבדבריו לפיו, על הציבור להתאחד ולגלות יותר אכפתיות למצב המתיישבים. "יורים עלינו מרמת אביב ג'" צחק היום יועץ התקשורת של לנדאו, עופר לסלר.
דבריו של השר לנדאו חוללו סערה לא רק בישראל, גם רשתות טלוויזיה זרות רבות ביקשו היום לראיין את השר כדי שיסביר את התבטאותו. בכנסת נזעקו ח"כים לגונן על התל אביבים. "דברי לנדאו הם ביטוי לאובדן עשתונות בימין שהגיע לעמדת שלטון וגילה כי אין פתרון זולת מו"מ מדיני", אמר יו"ר סיעת העבודה אפי אושעיה. "השר לנדאו מתוסכל מכך שהממשלה מתנערת מהצעותיו לפתרון צבאי כוחני וראוותני ואת תסכולו הוא פורק בהתטבאות אומללה וחסרת אחריות. ללנדאו יש בעיה עם העובדה שמרבית תושבי רמת אביב, כמו גם תושבי רעננה ורחביה הם מצביעי מפלגת העבודה ומפלגות השמאל".
חברת הכנסת נחמה רונן מהמרכז תבעה מלנדאו להתנצל על דבריו. "אותם האנשים שהוא מכנה אוכלוסיית השמנת הם עמוד השדרה של המדינה ועליהם נשענת הכלכלה, הם המובילים את הצבא וכח המילואים והרוויחו ביושר את לחמם".
יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, קרא לפטר את לנדאו. שריד אמר כי "ההתקפה המחורפנת הזו מעוררת בקרב רבים חלחלה, בידי מי מופקד ביטחון הפנים של מדינת ישראל. ידענו שלנדאו קיצוני, לא ידענו שהוא גם סהרורי". שריד קורא ללנדאו לעבור לאחר התפטרותו להתגורר באחת ההתנחלויות "כדי שלא יהיה כתושב רעננה בעצמו, רק נאה משמיץ ומכפיש".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
לנדאו. חולל סערה בארץ ובעולם
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים