שתף קטע נבחר

היום: כינוס מזכירות הליכוד

אנשי שרון שואפים לערוך את ועידת הליכוד עוד השנה, אך עדיין לא קבעו תאריך. במטה נתניהו, שהתראיין אמש בערוץ 2 ותקף את מדיניות ההבלגה, שואפים להרחיק את הוועידה למועד מאוחר ככל הניתן כדי להשלים גיוס חברים וכן בגלל העובדה ששרון נהנה כעת מפופולריות יחסית

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שעד כה הסתפק בפעילות מאחורי הקלעים, וכלפי חוץ הפגין תמיכה בממשלה, יצא אמש (ד') פומבית נגד מדיניות ההבלגה וקרא לפעילות יזומה.
"צה"ל לא הפעיל אפילו שבריר מכוחו", זעם נתניהו בראיון בערוץ 2. נתניהו הציע את שירותיו הטובים כמסביר של מדיניות ממשלה אחרת, תוקפנית יותר, למרות שהודיע כי אינו מעוניין בתפקיד בממשלה.
מקורביו אמרו כי לנתניהו אין אינטרס לצאת בפומבי בצורה אגרסיבית נגד הממשלה כדי לא ליצור את הרושם שהוא חותר תחת שרון, אולם המצב המדיני בעיניו בלתי נסבל והוא חש כי הוא יכול לתקן אותו. אחד ממקורביו אף אמר: "לו שרון היה אומר שכל מה שמונע ממנו לפעול חזק נגד הפלסטינים זה נתניהו, נתניהו היה חותם על ויתור על מועמדות ומסייע לו ככל יכולתו".
מזכירות הליכוד תתכנס היום (ה') לראשונה מאז הבחירות, כשעל הפרק, הנושא המעסיק ביותר את אנשי המפלגה: התאריכים לוועידה ולבחירות ליו"ר התנועה.
יו"ר המזכירות, ח"כ יהושע מצא, התכוון להציע שהמפקד יסתיים בעוד ששה חודשים. עד אז יוכלו אנשי נתניהו ושרון לצרף מתפקדים חדשים שיהיו בעלי זכות לבחור את יו"ר המפלגה. מצא דיווח על כך לח"כ ישראל כץ, ראש מטהו של נתניהו לוועידה, שנתן את חוות דעתו החיובית. אנשי נתניהו אומרים כי מצא, שהיה איש של שרון אך נפגע מיחסו לאחר הבחירות, פועל כעת, בניגוד לפעמים קודמות, ב"אובייקטיביות מבורכת", כהגדרתם.
אנשיו של שרון שואפים לעריכת ועידת הליכוד עוד השנה, אך עדיין לא קבעו תאריך ובמטהו של נתניהו חושדים כי בכוונתם לעקוף את החלטות המזכירות שאמורה להמליץ על תאריך לעריכת הוועידה ולהפתיע בתאריך שלא יהיה נוח לנתניהו.
"קרב בלימה" - כך מכנה ח"כ כץ את התייחסות מטה נתניהו למערכת היחסים בין שני המחנות, לקראת הוועידה.
במטהו של נתניהו שואפים להרחיק את הוועידה למועד מאוחד ככל הניתן, כדי להשלים גיוס חברים וכן כי שרון נהנה כעת מפופולריות יחסית. גם אם האהדה לשרון קטנה מזו של נתניהו בקרב אנשי הליכוד - היא תהיה קטלנית עבור נתניהו אם שרון יממש את תכניתו לצרף לוועידת הליכוד חטיבות נוספות בדמותן של גשר, המרכז ושאריות הדרך השלישית, אשר יטו את הכף.
רק בתחילת החודש הבא יתחיל מטה נתניהו לפעול בצורה מסודרת, כאשר ייכנסו אנשיו למשרד ששכרו בבניין "גיבור" ברמת גן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
מצא. נפגע מיחסו של שרון לאחר הבחירות
אתר הכנסת
מומלצים