שתף קטע נבחר

דרעי נגד ברק: "אין הנהגה, אין על מי לסמוך"

דרעי פתח יום שידורים מיוחד ברדיו הפיראטי, שמטרתו לגייס תלמידים חילונים למערכת החינוך של ש"ס - ובאותה הזדמנות תקף בחריפות את מערכת החינוך החילונית

מנהיג ש"ס לשעבר, אריה דרעי, תקף אתמול (יום ו') בחריפות את ראש הממשלה, אהוד ברק, ואת ממשלתו. "אין ממשלה, אין שרים, אין על מי לסמוך", אמר דרעי והוסיף: "אין לצערי הרב הנהגה, לא צבאית, לא פוליטית ולא מדינית".
דרעי אמר את הדברים בפתיחת יום השידורים המיוחד של ערוצי הרדיו הפיראטיים המקורבים לש"ס. הכותרת שניתנה למבצע היתה "1000 ילדים חילונים לבתי ספר תורניים", ובמסגרתו ינסו פעילי ש"ס להעביר למערכת החינוך שלהם ילד חילוני אחד על כל יום שבו יישב דרעי בכלא.
דרעי פתח את השידור ואמר: "בגימל באלול נלך יחד לבתי הספר, אלפי התלמידים החדשים שנרשמו במבצע, וגם אני אלך לבית הספר שלי - לבית הסוהר". "אנחנו הולכים לקבל את חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות", הוסיף, "והשנה, יותר מבכל שנה אחרת, כשאנחנו רואים את המשבר הרוחני במנהיגות - אין לנו להישען אלא על אבינו שבשמיים".
בהתייחסו לרפורמה האזרחית של ברק אמר דרעי: "השבוע התבשר עם ישראל על תוכנית מהפכנית חדשה של ראש הממשלה של כולם. הוא רוצה להכניס לימודי חול לבתי הספר החרדים הפרימיטיביים, שבהם לומדים רק תורה ובערות ולא מבינים שום דבר.
"אנחנו יודעים שזה שקר. אנחנו יודעים שבבתי הספר התורניים לומדים לימודי חול ברמה הכי גבוהה - מחשבים, מתמטיקה, הכל. אולי הוא מתכוון למשהו אחר, אולי הוא רוצה להכניס את האידיאולגיה שלו, האידאולוגיה החילונית. הרי הוא כל-כך הצליח בבתי הספר החילוניים, הצלחה אדירה ברוך השם. איזה חינוך יש בבתי הספר החילוניים? איזה כבוד? איזה דרך ארץ?".
אורי זוהר, שהגיש יחד עם דרעי את השידור המיוחד, הקדיש את דבריו לזכותו של דרעי ש"נתפס על דברי תורה", כהגדרתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אריה דרעי. רגע לפני הכלא
צילום: גלי תיבון
גלי תיבון
תומכי דרעי מוחים על אפליה גזענית
גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
הפגנה נגד גזר דינו של דרעי
צילום: גלי תיבון
מומלצים