שתף קטע נבחר

זאבי מבקש משרון סיוע בתקציב התיירות

משרד התיירות מבקש תוספת של כ-450 מיליון שקל לצורך סיוע לענף הקורס, וטוען כי משרד האוצר נוקט כלפיו בתרגילי הונאה

שר התיירות, רחבעם זאבי, פנה היום (ה') לראש הממשלה, אריאל שרון, וביקש ממנו לפעול למתן סיוע לענף התיירות, לאחר שהתייאש מקבלת סיוע משר האוצר, סילבן שלום. משרד התיירות מבקש תוספת של כ-450 מיליון שקל לצורך סיוע לענף הקורס, וטוען כי משרד האוצר נוקט כלפיו בתרגילי הונאה.
הצעתו של האוצר להעמיד 100 מיליון שקל לטיפול במשבר בתיירות היא לעג לרש. למעשה כוללת ההצעה סכום מוקדם של 70 מיליון שקל שהובטחו עוד בימי הממשלה הקודמת כתוספת לתקציב השיווק של משרד התיירות, והושארו כפקדון בידי משרד האוצר", אומר זאבי בפנייתו לראש הממשלה. לדבריו, משרד האוצר כולל בהצעתו כסף שכבר מזמן הוקצב למשרד התיירות ועכשיו מציעים אותו מחדש, "וזוהי אינה אלא הונאה".
בנוסף, אומר זאבי, קוצץ תקציב משרד התיירות ב-25 מיליון שקל, במסגרת החלטת הממשלה, כך שבסופו של דבר הצעת האוצר היא לסייע לענף התיירות הקורס בסכום של 5 מיליון שקל בלבד, במקום 450 מיליון שקל כמבוקש.
"אני לא קוסם", אומר זאבי, "ללא התגייסות אמיתית של הממשלה לפתרון המשבר בענף, התשתיות התיירותיות יקרסו - ומדובר הן בתשתית האנושית והן בתשתית הפיסית". לדברי זאבי, ראש הממשלה הבטיח לסייע לענף, ויבחן בימים הקרובים את דרישת משרד התיירות מול הצעת האוצר.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
זאבי: "אני לא קוסם"
צילום: איי פי
מומלצים