שתף קטע נבחר

שרון נקלע לעימות עם תומכי נתניהו

"אני מתבייש בראש הממשלה שלי", תקף אותו אחד החברים. ראש הממשלה לא נשאר חייב: "לא אתה ולא אף אחד אחר יטיף לי מוסר". וברקע, כמו תמיד, החשש של אנשי שרון מבנימין נתניהו

אין חיים קלים לראש הממשלה שרון בימים אלה, אפילו לא מבית: לא רק המתנחלים תוקפים אותו על ההבלגה והפסקת האש, גם בבית, בליכוד, לא מלקק ראש הממשלה דבש.
אמש (יום ה'), במהלך ישיבת מזכירות הליכוד, תקף את שרון אחד מחברי המזכירות, אהרון גרינשטיין מבני ברק: "יום יום נהרגים אנשים ואין תגובה. אני מתבייש בראש הממשלה שלי, לאיפה הגענו? תנועה לאומית שחרטה על דיגלה את חוסר ההבלגה, נתנה היום ניצחון לשיטת מפא"י", אמר גרינשטיין וזכה למחיאות כפיים של חלק מהחברים.
אנשיו של שרון, שבאותה שעה עשה את דרכו לישיבה, טרחו לעדכן אותו: גרינשטיין שהיה תומך שלך בעבר וערק למחנה נתניהו תוקף אותך. שרון לא נשאר חייב, ומייד לאחר שהגיע, הגיב: "אני מצר שלא הייתי בהתחלה ולא יכולתי ליהנות מדברי הביקורת".
אבל זה לא נגמר: כשסיפר ראש הממשלה על פגישתו הכואבת עם משפחת זר, שבנה גלעד, קב"ט שומרון, נהרג בפיגוע, הזדעק גרינשטיין: "אין לך בלעדיות על כאב וטרגדיות! זו בושה וחרפה, מה שאתה עושה היום זה למצוא חן בעיני האמריקאים".
שרון התכעס והיכה בידו על השולחן: "אני ראיתי באופן אישי טרגדיות של אנשים שלחמתי אתם והייתי צריך לבשר להוריהם על מותם. לא אתה ולא אף אחד אחר יטיף לי מוסר. הגסות הזו נובעת מבית מדרש מסוים, שאתם מייצג כאן. אתה עושה שירות למישהו, ואני לא חייב לך שום הסבר".
הרמז העבה בדברי ראש הממשלה כוון לעבר בנימין נתניהו, שדברי הביקורת שלו בערוץ השני הסעירו את תומכי שרון. "רק לפני חודש טען נתניהו בלהט רב שלא צריך ממשלת אחדות והיום הוא מברך על כך. גם אז הוא טעה", אמר השר רובי ריבלין, תומכו של שרון.

שאלת הג'ובים

למרות שישיבת מזכירות הליכוד אמורה היתה לעסוק בוועידה הקרובה, ניצלו חלק מחברי המזכירות את ההזדמנות לפתחון פה ודרשו ג'ובים. "פרס מינה את כרמי גילון לשגריר", טען הח"כ לשעבר דוד מנע, "להם מינוי פוליטי מותר ולנו אסור? ג'ובים זה טבעי, זו לא בושה ולא גנאי".
ח"כ יהושע מצא ביקש לעדן את הדברים והציע להחליף את המינוח ג'ובים במינוח "מינויים". גם שאר החברים מיהרו לשלוף הצעות: משרות, שליחים, נאמנים, ושאר כינויים אחרים. סגן ראש עיריית רעננה, עוזי כהן, נתן לדרישה נופך קרבי יותר: "אני פונה לשרים: תהיו גברים בלי פחד, תמנו אנשים! הנה גם אני ממנה ליכודניקים, וכשמבקר המדינה דרש הסבר, כתבתי לו שאני לא רוצה, אני לא חייב לו כלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. אל תטיפו לי
צילום איי פי
מומלצים