שתף קטע נבחר

השר לנדאו: "משרד החוץ מחרים אותי"

דובר השר לביטחון פנים טוען כי אגף ההסברה במשרד החוץ אינו מאשר לו להשתתף בישיבות פורום ההסברה ואינו מעוניין שהשר יתראיין לרשתות זרות: "הם מנסים לצנזר את השר". באגף ההסברה מכחישים: "הוא פרנואיד"

חילופי האשמות קשים בין לשכת השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, לבין אגף ההסברה במשרד החוץ.
ערוץ 2 פרסם אמש (יום א') כי במשרד החוץ התקבלה הנחיה שלא "לשווק" את לנדאו בנבחרת השרים ש"מייחצן" אגף ההסברה של משרד החוץ לרשויות הטלוויזיה הזרות ולעשרות העיתונאים הזרים שמבקשים לראיין אישים ישראלים שיסבירו את עמדת המדינה.

דובר השר לנדאו: "יש להם בעיה עם השר שאני מייצג"

על פי לשכת לנדאו, הדברים חמורים מכך. לטענת גורמים בלשכה, במשרד החוץ התקבלה הנחיה למנוע כל מגע בין משלחות המגיעות מחו"ל של אנשי ממשל ופקידות בכירה עם השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו ומשום שלנדאו אינו מייצג את עמדת הממשלה, אלא עמדה ימנית-קיצונית בהרבה. דוברו של השר עוזי לנדאו, עופר לפלר, טוען גם כי כשביקש מסמנכ"ל ההסברה במשרד החוץ, גדעון מאיר, להשתתף בישיבות פורום ההסברה, נענה בשלילה. מאיר, לדברי לפלר, אמר כי "יש לנו בטן מלאה עליכם, אל תמשוך אותי בלשון כי אני פקיד בכיר".
פורום ההסברה מורכב מנציגי משרד החוץ, משרד ראש הממשלה, וצה"ל אך משתתפים בו גם דובר שר הביטחון ודובר המשטרה. "אם הם משתתפים, מדוע איני יכול? הייתי ראש ענף קישור לעיתונות בדובר צה"ל במשך שנים, דובר פיקוד הצפון ודובר משלחות ההצלה בכל העולם ולכן ברור שמקצועית אני כשיר, אולם למשרד החוץ יש בעיה עם השר שאני מייצג, זה פרסונלי לחלוטין", טוען לפלר.

סמנכ"ל ההסברה במשרד החוץ: "הוא משקר"

סמנכ"ל ההסברה במשרד החוץ, גדעון מאיר, מגיב בכעס על הדברים. "לפלר משקר, מסקנתו אינה נכונה. הוא כנראה פרנואיד. המדיניות שלי במשך כל השנים היתה שאינני מנהל ויכוח עם נבחרי ציבור ואני אף מקווה שנבחרי ציבור יתנו את אותו כבוד לפקידות כפי שאנו נותנים להם. הרי כבר לפני הפיגוע, כאשר שאלו אותי גורמים שונים מדוע איננו עושים דבר כנגד השר לנדאו, שבכל ראיון שלו מתבטא כנגד הממשלה וכנגד מדיניותה, אמרתי שלנדאו הוא אחד מהאנשים ההגונים ביותר".
לפלר אומר בתגובה: "הרי בדברים האלה מוכיח מאיר את טענתי, שהם מנסים לצנזר את לנדאו. צר לי שהדברים המקצועיים עוברים לפסים אישיים, מי שמפסיד זאת מדינת ישראל ולא אני אישית. כדאי לאגף ההסברה להתחיל לעסוק בהסברה אגרסיבית, כי אנו נראים מגמגמים בעולם כשאיננו מטפלים ברוצח הזה ערפאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
לנדאו. לא משווק
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים