שתף קטע נבחר

ליברמן: המשטרה ניסתה להפליל אותי בעזרת סוכן סמוי

שר התשתיות מאשים את חוקרי המשטרה כי עקבו אחריו, האזינו לשיחותיו וניסו לגייס את חבר מועצת עיריית אילת כסוכן סמוי שיקשור בינו לבין איש העסקים מיכאל צ'רני. "אני דורש לפתוח בבירור העניין", כותב השר לראש הממשלה. תגובת המשטרה עדיין לא התקבלה

במכתב שנשלח לראש הממשלה מאשים שר התשתיות, אביגדור ליברמן, את המשטרה כי ניסתה להפעיל נגדו סוכן סמוי, עקבה אחריו והאזינה לשיחותיו בזמן שהיה חבר כנסת ובתקופת מערכת הבחירות.
"אני פונה אליך בדרישה כי תורה על בירור דחוף וממצה, בעניין נסיונה של המשטרה להפעיל נגדי סוכן סמוי, ואולי אמצעים נוספים, על דעת עצמה וללא אישור", כותב ליברמן לשרון.
לטענת ליברמן, פנו חוקרי היחב"ל לחבר מועצת עיריית אילת, אולג צ'רנומוריץ, שנחשד בעבירות של שוחד והפרת אמונים, והציעו לו להתגייס כסוכן משטרתי נגד ליברמן. לדבריו, החוקרים ביקשו מצ'רנומוריץ, שנחקר על קשריו עם האיש העסקים מיכאל צ'רני, לקשור בין השר ליברמן ובין צ'רני ולדווח להם על פעולותיו ותנועותיו של ליברמן.
לטענת ליברמן, מתצהיר שהגיש חבר מועצת אילת צ'רנומוריץ עולה כי המשטרה עקבה אחרי פגישות שקיים עם נשיא מולדובה ואף תיעדה אותם.
"מטרתם של גורמי החקירה היא ברורה: ליצור סביבי אווירה עבריינית ולהשחיר את פני ברבים, במסגרת קרב ארוך ונחוש שמנהל אגף החקירות נגדי ונגד דעותיי", כותב ליברמן.
ליברמן מאשים במכתב כי המשטרה "עלתה מדרגה ופרצה כל גבול סביר של שלטון החוק והפרדת הרשויות", וכותב לשרון כי "אני מקווה כי הפעם יינקטו סוף סוף הצעדים המתבקשים כדי להפסיק את התופעה המבישה, המזכירה משטרים אפלים".
מלישכת דוברת המשטרה נמסר בתגובה למכתבו של ליברמן: "אין למשטרה כל כוונה להשיב למכתב שהופנה לראש הממשלה בכלי התקשורת. לכשנידרש לכך נשיב בדרך המקובלת".
עם זאת, גורמים במשטרה אומרים כי אין כל שחר לטענות ליברמן, לפיהן נעשה נסיון לגייס את אולג צ'רנומוריץ כסוכן משטרתי נגדו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים