שתף קטע נבחר

הצעת חוק: איסור מגעים עם ארגוני טרור

הכנסת העבירה בקריאה טרומית הצעת חוק לפיה יפורסמו מדי שנה שמות ארגוני הטרור המהווים סכנה למדינת ישראל ויאסר עימם מגע. כמו כן, מוצע להסיר את חסינותו של ח"כ שיביע תמיכה בארגון כזה ולהעמידו לדין

הכנסת העבירה בקריאה טרומית הצעת חוק של ח"כ אליעזר (צ'יטה) כהן, לפיה יאסרו מגעים עם ארגוני טרור. בהצעת החוק מוצע לפרסם מידי שנה רשימה המכילה את שמות ארגוני הטרור המהווים סכנה למדינת ישראל. כמו כן מוצע להסיר את חסינותו של ח"כ שיביע תמיכה בארגוני טרור, שהוכרו על-ידי מדינת ישראל ולהעמידו לדין.
כהן אומר כי הרשימה צריכה להכיל גם את אש"ף. "זה הפך למעשה יומיומי בכנסת שח"כים ערבים משתפים פה פעולה עם ארגוני טרור. צריך להפסיק את זה, כי בעידודים ובתמיכות האלה הם מסייעים לגל המלחמה הקיים היום. עכשיו הם יצטרכו קצת לחשוב לפני שהם מדברים".
אם תעבור הצעת החוק הזו יאסר על הח"כים גם לדבר עם אנשי כך. צ'יטה אינו מתנגד. "מבחינתי שלא יפגשו איתם", הוא אומר. לאחר שהחוק עבר, ניגש ראש הממשלה שרון לח"כ כהן ואמר לו, "זה חוק חשוב וטוב שהוא עבר".
חברי הכנסת של מר"צ נזעקו. ח"כ מוסי רז אמר, "מעניין אם עומרי שרון יהיה הראשון להישלח למעשיהו בגין פגישותיו עם ערפאת, בזכות הצבעת חברי הליכוד היום". יו"ר מר"צ, ח"כ זהבה גלאון אמרה: "אחרי שביטלו את חוק איסור מפגשים עם אש"ף יש מי שמנסה עכשיו, באמצעות חקיקה, להגביל מו"מ מדיני ולהעניש על כך". ח"כ אבשלום וילן אמר, כי מדובר ב"חבורת סהרורים מהימין שאיבדו את העשתונות".

טאלב א-סאנע בוועדה לחוק השב"כ

בימין ניסו היום לבלום את מינויו של ח"כ טאלב א-סאנע כחבר בוועדה המיוחדת של הכנסת לבחינת חוק השב"כ (חוק המסדיר את מעמדו ופעילותו של השב"כ). בוועדת הכנסת, בה אישרו היום את הרכב הח"כים לוועדה המיוחדת לטיפול בחוק, עבר מינויו של א-סאנע בשל העדרם של אנשי הימין מהישיבה. ח"כ בני אילון ניסה להציל את המצב, ודרש רביזיה (הצבעה חוזרת), ואף קיבל אותה. הצבעה נוספת תתקיים בשבוע הבא.
יו"ר הקואליציה, זאב בוים אמר: "מה פתאום טאלב א-סאנע בוועדה לעניין השב"כ אולי שכבר יביאו את ערפאת וזהו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
כהן. הרשימה צריכה להכיל גם את אש"ף
אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
א-סנע. נסיון למנוע מינויו לועדת השב"כ
צילום: אתר הכנסת
מומלצים